Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Wspólne projekty powiatu gnieźnieńskiego i Magdeburga

O projektach planowanych do wspólnej realizacji rozmawiał w ubiegłym tygodniu w Magdeburgu starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski z burmistrzem tego miasta Rüdigerem Kochem. Rozmowy miały bardzo konkretny charakter, a ich efekty będzie można zobaczyć w najbliższym czasie.

Magdeburg i Gniezno to miasta, które łączy postać Ottona III, który, pielgrzymując do grobu św. Wojciecha w 1000 roku, był wyrazicielem europejskiej jedności. Wspólny wątek historyczny stał się podstawą do nawiązania współpracy pomiędzy samorządem miejskim Magdeburga i powiatu gnieźnieńskiego. Pierwsze oficjalne spotkanie przedstawicieli obydwu samorządów miało miejsce w tym roku w Gnieźnie, w symbolicznym czasie, bo podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego, który po raz pierwszy odbywał się z udziałem Ottona III. Podpisany został wówczas list intencyjny o nawiązaniu współpracy.

W ubiegłym tygodniu do Magdeburga z rewizytą pojechał starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski oraz prof. zw. dr hab. Kazimierz Domagała, kierownik Zakładu Kultury Zachodnioeuropejskiej w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie. Podczas spotkania w magdeburskim ratuszu z burmistrzem Rüdigerem Kochem obydwie strony podkreślały duże znaczenie wspólnej historii, która staje się punktem wyjścia do budowania relacji w przyszłości.

Konkretnie, jakie wspólne przedsięwzięcia można by podjąć w najbliższym czasie, była okazja porozmawiać podczas narady, w której oprócz władz, uczestniczyli również dyrektorzy poszczególnych wydziałów ratusza oraz magdeburskich placówek historycznych i kulturalnych. Wśród zaplanowanych na najbliższą przyszłość projektów jest m.in. wystawa dotycząca dziejów Magdeburga i Gniezna, warsztaty teatralne, prowadzone przez słynny w Niemczech teatr lalkarski oraz udział najmłodszych mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego w organizowanych w Magdeburgu Dniach Kultury Dziecięcej. Już 23 czerwca natomiast wyrusza z Gniezna do Magdeburga ekumeniczna pielgrzymka.2010-06-21
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 22-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20740179

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno