Jubileusz XV-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Sportowego Orzeł Gniezno

Gnieźnieński Klub Sportowy „Orzeł” Gniezno w tym roku obchodzi XV-lecie swojego istnienia. Z tej okazji, w sobotę 21 sierpnia, na torze speedrowerowym na osiedlu Ustronie, odbył się turniej speedrowerowy oraz wiele imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak i prezydent Gniezna. Otwierając zawody wicestarosta podziękował działaczom i trenerom Orła za wieloletni trud i determinację, z jaką walczą by upowszechnić i popularyzować tę niezwykle widowiskową dyscyplinę sportu. Wicestarosta pogratulował zawodnikom dotychczasowych wyników. Jak podkreślił „Wasze wyniki sprawiają, nam mieszkańcom, wielką satysfakcję. Wasze osiągnięcia i zdobyte medale promują nasze miasto i powiat. Bez Waszego zaangażowania, uporu i pracy, nie byłoby takich sukcesów, z których jesteśmy dumni. Życzę zdobycia kolejnych tytułów Mistrza Polski oraz hojnych sponsorów.”

Już o godzinie 10.00 rozpoczęły się Otwarte Mistrzostwa Gniezna w speedrowerze. O tytuł najlepszego speedrowerzysty Grodu Lecha dzieci i młodzież rywalizowały w sześciu kategoriach wiekowych.

Władze klubu oraz SportGniezno.pl przygotowali dla mieszkańców Gniezna liczne atrakcje. Na obiekcie Orła swoje umiejętności prezentowali bokserzy gnieźnieńskiej Stelli, piłkarze UKS Medan. Odbył się również pokaz capoeiry i break dance`a. Można było też przejechać się bryczką oraz pograć w darta.

Głównym punktem imprezy był turniej speedrowerowy, w którym udział wzięła czołówka polskich speedrowerowców. Głównym faworytem zawodów był mistrz Europy Marcin Paradziński z Torunia. Jak się okazało najlepszy speedrowerowiec Europy musiał w sobotę uznać wyższość Piotra Jamroszczyka z Leszna oraz reprezentanta gospodarzy Grzegorza Głuchowskiego.

W trakcie zawodów rozegrano również memoriał poświęcony dwóm działaczom Orła: Wiesławowi Pokornemu i Ryszardowi Grajkowskiemu. Memoriał wygrał zawodnik Mustanga Żołędowo Remigiusz Burchardt. Drugie miejsce zajął Radosław Wróblewski z Bydgoszczy a trzecie Michał Nowak z Gniezna.

Impreza odbyła się przy finansowym wsparciu wielu firm i samorządów, m.in. powiatu gnieźnieńskiego.