Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

„Przez życie z Wiarą Lecha”

Blisko 2.500 odblaskowych kamizelek otrzymają przedszkolaki z terenu powiatu gnieźnieńskiego w ramach akcji „Przez życie z Wiarą Lecha”. Łącznie na terenie Wielkopolski zostanie obdarowanych kamizelkami 50.000 przedszkolaków.

Łącznie na terenie Wielkopolski zostanie obdarowanych kamizelkami 50.000 przedszkolaków. W akcję aktywnie włączają się lokalne samorządy. Na terenie powiatu inicjatywę „Wiary Lecha” patronatem objęli m.in. parlamentarzyści oraz starosta Krzysztof Ostrowski.

Wczoraj odblaskowe kamizelki, na których widnieje herb klubu Lech Poznań oraz logo stowarzyszenia „Wiara Lecha” zostały uroczyście wręczone przez przedstawiciela stowarzyszenia Andrzeja Rzyskiego oraz wicestarostę gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka przedszkolakom z Trzemeszna, Niechanowa, Żydowa i Czerniejewa.

Jak podkreśla Andrzej Rzyski, akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców Wielkopolski, a przez fakt, iż na kamizelkach są emblematy Lecha Poznań również zainteresować przedszkolaków piłką nożną i klubem.

Wicestarosta Dariusz Pilak z dużym entuzjazmem wspiera inicjatywę stowarzyszenia. – Jest to bardzo cenna inicjatywa, ponieważ z jednej strony wpływa na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych, z drugiej popularyzuje sport, który jak wiadomo jest niezbędny do prawidłowego rozwoju organizmu. Dlatego samorząd powiatowy wsparł akcję, dofinansowując zakup kamizelek.

Warto podkreślić, że nie jest to pierwsza organizowana przez stowarzyszenie na taką skalę akcja. Do najciekawszych inicjatyw „Wiary Lecha” zaliczyć można: dbanie o groby powstańców wielkopolskich, pomoc w organizacji imprez charytatywnych Fundacji „Mam Marzenie”, które odbywają się na stadionie z okazji Dnia Dziecka oraz przekazanie bożonarodzeniowych prezentów dla dzieci przebywających w szpitalach, domach dziecka, świetlicach socjoterapeutycznych. Andrzej Rzyski zaproponował także przedszkolakom zwiedzanie stadionu Lecha, co oczywiście spotkało się z wielkim zainteresowaniem.2010-09-08
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20746694

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno