Strona główna Mapa serwisu Kontakt
  PWB w dniu 18.10.2017 r. nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.                    W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat Gnieźnieński – najlepiej zarządzany w Polsce!

30 września odbyła się w Muzeum Etnograficznym w Warszawie gala wręczenia nagród konkursu ,,Innowator’’, organizowanego przez Centrum im. Adama Smitha. Za najlepiej zarządzany powiat uznany został Powiat Gnieźnieński.

Celem organizowanego od czterech lat konkursu jest promocja samorządu terytorialnego w Polsce. – Jak państwo wiecie, liberałowie są zwolennikami małego rządu. Jednym ze sposobów, by rząd był mały jest to, by samorząd był duży – podkreślił, rozpoczynając uroczystość, prezydent Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski. – Lepiej rządzić się samemu, niż pozwalać sobą rządzić, zwłaszcza, że inni mają często mniejsze wyobrażenie o tym, czego potrzebujemy w naszych małych ojczyznach. Tam, gdzie mieszkamy, gdzie funkcjonujemy i tam, gdzie potrzebujemy się samorządzić. Życzę, byście się sami dobrze rządzili i aby to mogło trwać w przyszłości, życzę pomyślności w wyborach samorządowych – prezydent zwrócił się do laureatów.

W konkursie nagrodzone zostały cztery projekty i trzy jednostki samorządowe: najlepiej zarządzana gmina, najlepiej zarządzane miasto i najlepiej zarządzany powiat. Wśród powiatów zwyciężył Powiat Gnieźnieński. Jak podkreślili organizatorzy, jest to nie tylko nagroda dla jednostki, ale przede wszystkim dla osoby zarządzającej. W uzasadnieniu napisano:,Za wysoki poziom inwestycji, budowę i rozbudowę obiektów użyteczności publicznej, intensywną promocję regionu poprzez edukację i kulturę, profesjonalizację kadr, jasno określone cele, dynamiczny rozwój gminy poprzez przystosowanie planów zagospodarowania do możliwości inwestycyjnych’’.

Odbierając nagrodę starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski podziękował organizatorom za promowanie innowacyjności wśród samorządów. – Jestem przedstawicielem lokalnego samorządu o nazwie ,,Ziemia Gnieźnieńska’’ i współpracuję zarówno z członkami PO, jak i PiS. Jak widać, w Gnieźnie udało się to, co nie udało się w Warszawie, a efekty tego są takie, jak państwo widzicie. Realizujemy projekty, które uznawane są za wzorcowe i nad którymi pracuje rząd – projekt pracy z uczniem zdolnym, czy projekt patriotyczny ,,Szlakiem martyrologii i kultury Polaków na Wschodzie’’ – zwrócił uwagę starosta, dodając, że ta nagroda, która jest wielkim wyróżnieniem, jest także dla wszystkich pracowników starostwa, którzy z wielkim zaangażowaniem pracują na rzecz powiatu.

Nagrodę za najlepiej zarządzaną gminę otrzymała gmina Stare Miasto, a za najlepiej zarządzane miasto – Miasto Poznań.

2010-10-06
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 18-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20674137

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno