Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Z olimpiadą w tle

W sali kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury, z okazji roku olimpijskiego i mającą się odbyć w Atenach olimpiadzie z gnieźnieńskimi olimpijczykami spotkał się gospodarz powiatu Jacek Kowalski oraz członek Zarządu Powiatu, Telesfor Gościnak.

Dziewiętnastu sportowców uhonorowanych zostało przez Starostę Gnieźnieńskiego Medalami Milenijnymi Zjazdu Gnieźnieńskiego - „Tak dobrze, jak sportowcy potrafią promować region czy miasto, nikt inny tego nie robi. Za to co robią dla nas należą im się słowa uznania i podziękowania To dobry pomysł by właśnie podczas tego spotkania to zrobić" - powiedział na początku imprezy Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Jacek Kowalski.

Władze powiatu, olimpijczyków i działaczy powitał prezes Gnieźnieńskiego Klubu Olimpijczyka, Jerzy Temczuk. W spotkaniu udział wzięła także honorowa członkini GKOl, Urszula Flinik, wdowa po Alfonsie Fliniku - olimpijczyku, trenerze, działaczu sportowym, a przede wszystkim wychowawcy rzeszy hokejowej młodzieży - „Mamy bogate tradycje olimpijskie i olimpijczyków -wychowawców wielu pokoleń sportowej młodzieży. Przybyli ci najstarsi jeszcze z Helsinek w 1952 roku - Jan Flinik, Maksymilian Małkowiak, Bronisław Pawlicki oraz reprezentanci kraju, powiatu i Gniezna podczas ostatniej olimpiady w Sydney w 2000 roku - Robert Grzeszczak, Rafał Grotowski i Piotr Mikuła" - powiedział prezes GKOl, J. Temczuk.

Gospodarz powiatu przyznał, że sport to dobra nauka tolerancji, wzajemnego zrozumienia i przyjacielskiej rywalizacji. - „Przez wiele lat podejmowane są działania na rzecz sportu. Jako pierwsi w Polsce przyjęliśmy strategię rozwoju kultury fizycznej. W ramach strategii kładziemy nacisk na inwestycje związane ze sportem, czego przykładem jest hala sportowa II Liceum Ogólnokształcącego. Co roku dzięki współpracy powiatu i gmin modernizujemy obiekty sportowe. W tym roku będziemy współuczestniczyli w finansowaniu obiektów sportowych w Gnieźnie - stadion ,,Mieszka", w Niechanowie i Witkowie. Będzie to ,,tercet" - gmina, marszałek województwa wielkopolskiego i powiat. Finansowo doceniamy także pracę lokalnych sportowców, trenerów, działaczy sportowych i nauczycieli wychowania fizycznego. Do tego dochodzą dotacje dla stowarzyszeń kultury fizycznej" - przyznał Jacek Kowalski.

Później nastąpiło wręczenie przez Starostę Jaceka Kowalski oraz Telesfora Gościnaka ,,medali milenijnych".

Z rożnych przyczyn na spotkanie nie mogli przybyć Kazimierz Dąbrowski, Henryk Flinik, Aleksander Ciążyński, Stanisław Wegnerski, Artur Mikuła i Robert Wittke. Ten ostatni jest jedynym gnieźnieńskim medalistą, a reprezentował kraj na paraolimpiadzie w Sydney. W imieniu odznaczonych podziękował Maksymilian Małkowiak, który przywołał wspomnieniami olimpiadę helsińską w 1952 roku. Przyznał on także, że jeśli nic się nie zmieni, to za 5 lat hokej na trawie w Gnieźnie nie będzie istniał, gdyż zabraknie ,,nowego narybku" w tej dyscyplinie sportu. Innego zdania być olimpijczyk z Sydney, Rafał Grotowski, który tak ,,czarno" nie widział sytuacji tej dyscypliny sportowej w ,,kolebce hokeja na trawie". - „Nie jest tak źle, jednak chciałbym się zwrócił o większą pomoc do władz miasta i powiatu, by przychylniejszym okiem spojrzeli na hokej. Wspólnie z Robertem Grzeszczakiem bardzo miło wspominamy Sydney, jeżeli chodzi o organizacje olimpiady. Australijczycy postarali się, by wszystko dopięte było na przysłowiowy ostatni guzik" - podkreśli R. Grotowski. Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, Jerzy Imbierowicz zaakcentował, że w ponad 100 letniej historii olimpizmu nowożytnego, ,,od Aten do Aten" - rejon gnieźnieński - ,,mała ojczyzna" też ma swój wkład - „Kiedy jeden z aktorów hollywoodzkich był na olimpiadzie w Rzymie, powiedział, że oddałby całą swoją karierę artystyczną, za jedną chwilę na olimpijskim podium. To była dla mnie najlepsza definicja olimpizmu" - zaakcentował przewodniczący.

Za promowanie olimpizmu w imieniu gnieźnieńskich sportowców prezes J. Temczuk wręczył Jackowi Kowalskiemu znaczek Polskiego Komitetu Olimpijskiego. ˙

2004-04-28

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21412120

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno