Mieszkańcy Obory dali przykład innym

Zygmunt i Andrzej Lewandowscy z Obory udzielili pomocy kobiecie poszkodowanej w wypadku samochodowym, a także pomogli w zatrzymaniu jego sprawy.

Takie zachowania świadków zdarzeń drogowych powinny być standardem. Niestety nie są i dlatego mieszkańcy podgnieźnieńskiej miejscowości zostali uhonorowani przez komendanta gnieźnieńskiej policji i starostę gnieźnieńskiego.

Mężczyźni – ojciec i syn byli świadkami wypadku spowodowanego, spowodowanego przez kierowcę TIR-a – uderzył on w tył samochodu osobowego, a następnie zaczął uciekać. Panowie Lewandowscy zainteresowali się stanem zdrowia poszkodowanej kobiety, zadzwonili na policję i ruszyli w pościg za uciekającym. Dzięki takiemu zachowaniu sprawca został zatrzymany. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.

Zarówno starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski, jak i komendant KPP w Gnieźnie, insp. Artur Sobolewski, wręczając mieszkańcom Obory dyplomy z podziękowaniami i prezenty ufundowane przez powiat, podkreślali, że takie postępowanie świadków wypadku, powinno być wzorem dla innych. Tylko dzięki współpracy policji ze społeczeństwem można skutecznie walczyć z przestępczością.