Wileki Bal Księżniczek i nie tylko…..

W dniu 12 stycznia 2011r. w Centrum Kultury Scena To Dziwna odbyła się niezapomniana impreza. Sala w eSTeDe przemieniła się w magiczną i bajkową krainę pełną księżniczek, wróżek, królewiczów i rycerzy.

Tradycyjny bal karnawałowy przeobraził się w wyjątkowy bal, który przeniósł dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w baśniowy świat marzeń oraz pozwolił, choć na chwilę wcielić się w ulubione postacie z bajek.

Zabawy taneczne przeplatały różne konkursy, w których dzieci chętnie brały udział: szukały pantofelka Kopciuszka, zamieniały się w krasnoludki, brały udział w tańczącej loteryjce.

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Moliki Książkowe ze Szkoły Podstawowej nr 3 uatrakcyjnili bal krótkim przedstawieniem: „Kopciuszek” na podstawie książki „Kabaret na Jednej Nodze” W.Chotomskiej. Odbyła się Parada Książek o rycerzach i księżniczkach, które, na co dzień można wypożyczyć w placówkach Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Impreza, którą przygotowały: koordynator akcji CPCD Ewa Jaworska z BPMG, Magdalena Karpińska z BPMG i Stowarzyszenia Konfraternia Teatralna oraz lider akcji Jadwiga Kierzenkowska z SP3, pozostawiła wszystkich w nastroju pełnym wrażeń i uśmiechów.