Zapraszenie na koncert Danny Bryant'a

Danny Bryant urodził się w angielskim Hertfordshire w lipcu 1980. Już na początku opisywany jako 'młode objawienie gitary' Danny zaczął grać mając 15 lat.

Od 18 roku życia grał już zawodowo, natomiast w ciągu ostatniej dekady spłacił swoje długi diabłu w niezliczonej liczbie kilometrów i około 2 tysiącach koncertów na całym świecie. Po dekadzie ciężkiej harówki nareszcie jest rozpoznawany tak dobrze jak na to zasługuje, będąc rozpoznawanym przez tych z bluesowego światka, których można uznać za śmietankę. Wspiera go sekcja rytmiczna złożona z jego ojca, Kena na basie i Trevora Barra na perkusji.

W czasie swojej kariery Danny występował na tych samych scenach ze sławami takimi jak: Joe Cocker, Carlos Santana, Gregg Allman, Buddy Guy, Peter Green – to tylko kilka z długiej listy słynnych nazwisk, z którymi Bryant miał okazję dzielić scenę. Danny ma dużą rzeszę fanów na całym świecie.

Jak dotąd zespół wydał siedem, o międzynarodowej sławie albumów. Ich czwarte wydawnictwo 'Days Like This' zawierało utwór w duecie z gościem specjalnym – legendą bluesa, Walter'em Trout'em (John Lee Hooker, Canned Heat, John Mayall). W następnym roku Danny podpisał kontrakt z Rounder Europe/CRS Records.

Jeden z utworów z płyty 'Live' wydanej w tym samym roku został włączony na składankę wydaną przez Virgin/EMI zatytułowaną 'The Best Blues Album In The World Ever'. Nazwisko Danny'ego figurowało obok takich gigantów bluesa jak Johnny Winter, Gary Moore, Albert Collins czy ZZ Top.

W styczniu światło dzienne ujrzał album 'Just As I Am', najszybciej się sprzedający i najcieplej przyjęty przez krytykę. Ukazując się na listach przebojów bluesowych w całej Europie i zbierając wspaniałe recenzje w prasie międzynarodowej, wraz z wywiadami w magazynach takich jak: Guitarist, Classic Rock (utwór tytułowy znalazł się na płycie dołączonej do pisma) i Guitar Techniques, album 'Just As I Am' okazał się być krokiem milowym dla zespołu Danny Bryant'a.

Zapraszamy na koncert 6 lutego o godzinie 18.00 do CK "Scena to dziwna". Cena biletów to: 20 zł - bilet ulgowy/ 30 zł - bilet normalny. Bilety do nabycia od 26 stycznia w CK eSTEDe. Koncert organizowany jest przy współpracy Blues Factory oraz Hotelu Atelier.