MARCOWE KOTY – parada kotów dużych i małych

Kto to jest kot? Kot to tajemnicza postać. Bywaj± różne – perskie, angorskie, syjamskie, domowe, dzikie, drapieżne, dachowce, bywaj± nawet kocięta.....szkolne.

Koci± rodzinę stworzyły dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Centrum Kultury Scena To Dziwna. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytano koci± literatur± udostępnion± przez Bibliotekę Publiczn± Miasta Gniezna w postaci wierszy i opowiadań. . Dzieci nie zamierzały kupić kota w worku, więc zapoznały się z ciekawostkami z życia sympatycznych czworonożnych. Dowiedziały się, że kot nie zawsze spada na cztery łapy, że nie musi pic mleka oraz, że w±sy służ± mu jako ”czujniki” do badania otoczenia. Spotkanie było wypełnione kocimi zabawami z takimi kotami jak: Garfield, Filemon, Pimpu¶ Sadełko, Klakier czy Puszek. Zabawa zakończyła się przepięknym, zębatymi u¶miechami Kota  z Cheshire z „Alicji z Krainy Czarów.”Dzieci i koty czekaj± na wiosnę…..

Imprezę zorganizowały: koordynator akcji CPCD Ewa Jaworska z BPMG i kustosz Magdalena Karpińska z BPMG i GnieĽnieńskiego Stowarzyszenia Konfraternia Teatralna.