Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Targi Turystyczne w Berlinie 2011

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wraz z Urzędem Miasta Gniezno i Organizacją Turystyczną „Szlak Piastowski” pod szyldem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w dniach od 8-13 marca br. tradycyjnie uczestniczyło w jednych z największych, światowych Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie w Hali Messe.

Źródła podają, iż na tegorocznej imprezie w Berlinie gościło ok. 10 tyś wystawców z 180 krajów. Z kolei szacuje się, że zwiedzających było około 180 tyś. Rzesze egzotycznych wystawców z całego świata przyciągnęły tłumy zwiedzających. Ekspozycje z krajów azjatyckich, afrykańskich i latynoamerykańskich, cieszyły się ogromną popularnością. Polska jako partner tegorocznych targów, również stanęła na wysokości zadania, przyciągając hasłem „Move Your Imagination”. Jest to przewodnie hasło całej kampanii promocyjnej opracowanej i zrealizowanej na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej przez Platige Image. Jej autorami są Tomasz Bagiński i Marcin Kobylecki, natomiast twórcą wizualnej oprawy Jakub Jabłoński. Tym samym w hali nr. 15 można było napotkać piątkę kosmicznych animowanych stworów, które zaatakowały Berlin. Każdy z nich był odpowiednikiem litery tworzącej w całości napis POLEN. W ten sposób zerwano z tradycyjnym opatrzonym już wizerunkiem Polski, oferując coś zupełnie nowego. Elementy tradycyjne zostały na nowo przetworzone i zaprezentowane w polskim pawilonie w przygotowanych przez Platige Image animacjach. Każdy z filmów pokazywał inny aspekt polskiej turystyki, za każdym razem kładąc nacisk na niezwykłą różnorodność i kreatywność naszego kraju. Tematyka filmów krążyła od polskiej turystyki, przez kulturę, przyrodę, aktywny wypoczynek do specjalnych przygotowanych na EURO 2012 animacji w stylu „Avatara”. Każdy z filmów przygotowany został w innej stylistce od spotu reklamowego poprzez animację 2D, malarską impresję po wizualną abstrakcję.

Zwiedzających nie brakowało. Łącznie polską branżę turystyczną reprezentowało 135 wystawców. Pośród nich znajdowało się stoisko Wielkopolski przygotowane prezentujące również materiały promocyjne Powiatu Gnieźnieńskiego, Miasta Gniezna oraz OT „Szlak Piastowski”. Wspólny punkt informacji turystycznej gnieźnieńskich podmiotów, zlokalizowany był w dobrym miejscu, łatwo zauważalnym i dostępnym dla rzeszy odwiedzających targi. Dzięki czemu łatwiej można było dotrzeć do potencjalnych turystów międzynarodowych. Obok najbardziej rozpoznawalnego za granicą Szlaku Piastowskiego można było także zapoznać się z folderami informującymi o bazie noclegowo - gastronomicznej ( hotele, restauracje itp.), jak i z możliwościami aktywnego spędzania czasu w naszym regionie.

Dzięki kampanii promocyjnej „Move Your Imagination” Polska zaistniała w świadomości potencjalnego turysty jako niezwykle intrygujący kraj, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością. Tym bardziej należy oczekiwać zainteresowania w miejscu tak ważnym i istotnym dla początków państwa polskiego jak Powiat Gnieźnieński, Gniezno i Szlak Piastowski.








2011-03-14
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21423087

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno