Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Smaczne i zdrowe - gimnazjum w Czerniejewie

Road Show Truck programu „Jedz smacznie i zdrowo” przyjechał do Wielkopolski. W poniedziałek tj. 18 kwietnia odwiedzi Zespół Szkól Publicznych w Czerniejewie w powiecie gnieźnieńskim.

Jest to nagroda dla uczniów przyznana w ramach programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”. Wywalczyli ją gimnazjaliści z klasy III a przygotowując film promujący zdrowy styl odżywiania.

Road Show Truck to samochód z mobilną kuchnią, w którym odbędą się zajęcia dla uczniów prowadzone przez dietetyczkę i kucharza. Na uczniów czeka w nim wiele atrakcji. Podczas interaktywnej lekcji młodzież ma okazję poszerzyć swoją wiedzę o zdrowym i smacznym jedzeniu. Oprócz teorii jest także czas na praktykę. Pod okiem wykwalifikowanego kucharza gimnazjaliści zdobyte wiadomości wykorzystują przy kuchennym stole.

Dodatkową niespodzianką jest zabawa w grę wykorzystującą technologię Augmented Reality. Łączy ona obraz rzeczywisty z komputerowymi, wirtualnymi elementami. Ponadto uczniowie mają okazję zważyć się i zmierzyć oraz porozmawiać z dietetykiem i kucharzem. Specjaliści z chęcią odpowiadają na wszelkie żywieniowe pytania i podpowiadali, jak urozmaicić nasze codzienne menu.

Koordynatorem programu „Jedz smacznie i zdrowo” w wyróżnionym gimnazjum jest nauczycielka Marlena Błasiak. To ona zgłosiła swych uczniów zarówno do programu jak i konkursu.

Jesteśmy dumni, że uczniowie z naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie programu „Jedz smacznie i zdrowo”. Ta nagroda jest dla nas ważnym sukcesem – powiedział dyrektor Henryk Czarnecki. Należy powtarzać młodzieży, że odpowiednie odżywianie ma ogromny wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny, lecz również na pamięć i szybsze przyswajanie nauki. Uważam, że szkoła jest doskonałym miejscem, by uczniowie zdobyli tę wiedzę i nauczyli się z niej korzystać. Ogromnie się cieszymy, że nasi podopieczni mogli wziąć udział w programie skierowanym do gimnazjów, który porusza kwestie zdrowego odżywiania.

W województwie wielkopolskim w program zaangażowało się 79 szkół. Pierwszym etapem było przeprowadzenie lekcji żywieniowych przez nauczycieli – na podstawie specjalnie przegotowanych dla nich scenariuszy. W takich zajęciach wzięło udział ponad 3500 uczniów. Główną nagrodę w konkursie, czyli tablicę multimedialną zdobyły Gimnazjum Nr 2 w Turku, Gimnazjum w Zdunach oraz Gimnazjum Nr 102 w Poznaniu. Wyróżnienie w postaci odwiedzin Road Show Trucka otrzymało aż 11 szkół.

Wizytę mobilnej kuchni programu „Jedz smacznie i zdrowo” w województwie wielkopolskim poza uczniami z Czerniejewa wygrali utalentowani gimnazjaliści z Borui Kościelnej (31.03.), Swarzędza (01.04.), Michorzewa (04.04.), Poznania (05.04.), Trzcianki (06.04.), Połajewa (07.04.), Nowego Tomyśla (08.04.), Sławska (20.04.), Kotlina (27.04.) i Grabowa nad Prosną (09.05.).

Do konkursu z całej Polski nadesłano blisko 120 filmów i ponad 700 plakatów. 20 zwycięskich klas wygrało dla swych szkół tablice multimedialne, natomiast 50 wyróżnionych otrzymało wizytę Road Show Trucka. W programie „Jedz smacznie i zdrowo” wzięło udział 458 gimnazjów. 622 nauczycieli wyedukowało w dziedzinie zdrowego odżywiania blisko 23 000 uczniów z 1014 klas. Prace uczniów można oglądać w Galerii plakatu i Galerii filmu umieszczonych na stronie internetowej www.jedzsmacznieizdrowo.pl.

Celem programu „Jedz smacznie i zdrowo” jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania, zachęcanie ich do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania oraz uwrażliwianie ich na kwestię niemarnowania żywności. Program zorganizowała marka WINIARY, a partnerem społecznym programu jest Federacja Polskich Banków Żywności. Patronat honorowy objęła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych.

Więcej informacji:

Karol Bandurski
Eskadra Publica
Tel.: 022 643 01 23
E-mail: k.bandurski@eskadrapublica.pl

Iwona Zaczek
Nestle Polska, Dział Komunikacji i Usług Marketingowych
Tel.: 022 607 26 24, 0600 204 933
E-mail: iwona.zaczek@pl.nestle.com

Maria Gosiewska
Federacja Polskich Banków Żywności
tel./fax. (22) 654 64 00, wew.108, 692 018 022
E-mail:

Informacje o organizatorach oraz patronach

Organizator
  • WINIARY to marka znana Polakom od prawie 70-ciu lat, a sygnowane nią wyroby są synonimem doskonałego połączenia tradycyjnego polskiego smaku z innowacyjnością i nowoczesnością. Oferta WINIARY to około 200 różnych wyrobów kulinarnych, takich jak: zupy, buliony, sosy, fixy, dania instant, majonezy, przyprawy, galaretki, kisiele oraz budynie. WINIARY zaspakajają potrzeby zarówno wielbicieli kuchni tradycyjnej, jak i nowoczesnej oraz wszystkich tych, którzy na gotowanie mają coraz mniej czasu. Oficjalna strona marki: www.winiary.pl
Patron społeczny
  • Federacja Polskich Banków Żywności - organizacja pozarządowa, powstała 1997 roku, zrzeszające 27 Banków Żywności z różnych regionów Polski. Misją Federacji jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i walka z niedożywieniem. Banki Żywności udzielają bezpłatnej pomocy żywnościowej ponad 3 400 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do blisko miliona osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. W 2009 roku Banki Żywności przekazały łącznie ponad 68 tysięcy ton artykułów spożywczych. Więcej informacji: www.bankizywnosci.pl
Patroni honorowi
  • Minister Edukacji Narodowej - Katarzyna Hall
  • Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych – powstało 30 lat temu z inicjatywy Komitetu Żywienia Człowieka Polskiej Akademii Nauk. Głównym celem Towarzystwa jest zintegrowanie środowiska naukowego z obszaru nauk medycznych, rolniczych, ekonomicznych i biologicznych, działających w zakresie dyscypliny żywienia człowieka. Towarzystwo prowadzi działalność edukacyjną i wydawniczą, organizuje kongresy i sympozja poświęcone żywieniu człowieka. Zajmuje się też społecznym doradztwem w zakresie żywienia i współpracuje z krajowymi i zagranicznymi instytucjami zajmującymi się tą tematyką. Strona internetowa: www.ptnz.republika.pl2011-04-15
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21389205

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno