Dwudniowe ¶więto unihokeja w Niechanowie

W dniach 16 i 17 kwietnia 2011 roku w Niechanowie UKS Błyskawica zorganizował VIII Ogólnopolski Wielkanocny Turniej Unihokeja dla dziewcz±t i chłopców w kategorii juniora i juniorki młodszej.

W zawodach udział wzięły drużyny: ULKS Józefina, UKS Iskra Kołaczkowo, UKS Błyskawica Niechanowo, UKS Victoria Gułtowy, PKS MOS Zb±szyń i Gimnazjum w Niechanowie.

Pierwszego dnia zawodów w sobotę zmierzyły się dziewczęta. W czasie oficjalnej czę¶ci turnieju uroczystego otwarcia zawodów dokonał starosta Dariusz Pilak, który życzył wszystkim drużynom zwycięstwa w duchu zdrowej sportowej rywalizacji z zachowaniem zasad „fair play”.

W czasie rozmowy starosty Pilaka z uczestniczkami turnieju dziewczęta z Niechanowa przekonywały starostę Pilaka o wielu pozytywnych walorach tej trudnej dyscypliny sportu jak± jest unihokej.

Wyniki rozegranych spotkań przedstawiaj± się następuj±co:
 1. ULKS Józefina 11–2 UKS Iskra Kołaczkowo
 2. UKS Błyskawica Niechanowo 3 – 5 Gimnazjum Niechanowo
 3. ULKS Józefina 7 – 6 PKS MOS Zb±szyń
 4. UKS Iskra Kołaczkowo 0 - 1 Gimnazjum Niechanowo
 5. PKS MOS Zb±szyń 1 - 1 UKS Błyskawica Niechanowo
 6. ULKS Józefina 9 -3 Gimnazjum Niechanowo
 7. UKS Błyskawica Niechanowo 2 - 1 UKS Iskra Kołaczkowo
 8. Gimnazjum Niechanowo 1 - 2 PKS MOS Zb±szyń
 9. ULKS Józefina 3 - 3 UKS Błyskawica Niechanowo
 10. KS MOS Zb±szyń 5 - 0 UKS Iskra Kołaczkowo
Wyniki turnieju w kategorii dziewcz±t:
 1. ULKS Józefina
 2. PKS MOS Zb±szyń
 3. Gimnazjum Niechanowo
 4. UKS Błyskawica Niechanowo
 5. UKS Iskra Kołaczkowo
Nagrody indywidualne: Przyznano także wyróżnienia indywidualne dla: Dziewczęta z drużyny Gimnazjum w Niechanowie były o sekundę od zdobycia srebra. Jednak w ostatnim swoim meczu z PKS MOS Zb±szyń dosłownie w ostatniej sekundzie meczu straciły bramkę, która zaważyła o wyniku turnieju i trzecim miejscu dziewcz±t ale wła¶nie na tym polega piękno sportu.

Drugiego dnia zawodów w niedzielę 17 kwietnia zmierzyły się drużyny chłopców, którzy podobnie jak dziewczęta rozgrywali swoje mecze w trzech 10 minutowych tercjach z 2 minutowymi przerwami systemem „każdy z każdym”.

Wyniki rozegranych meczy przedstawiaj± się następuj±co:
 1. ULKS Józefina 6 - 3 UKS Victoria Gułtowy
 2. UKS Iskra Kołaczkowo 11 - 0 Gimnazjum Niechanowo
 3. ULKS Józefina 3 - 6 UKS Błyskawica Niechanowo
 4. UKS Iskra Kołaczkowo 10 - 3 UKS Victoria Gułtowy
 5. Gimnazjum Niechanowo2 - 7 UKS Błyskawica Niechanowo
 6. ULKS Józefina 7 -2 UKS Iskra Kołaczkowo
 7. UKS Victoria Gułtowy 12 - 1 Gimnazjum Niechanowo
 8. UKS Błyskawica Niechanowo 8 - 0 UKS UKS Iskra Kołaczkowo
 9. ULKS Józefina 3 - 3 Gimnazjum Niechanowo
 10. UKS Victoria Gułtowy 3 - 4 UKS Błyskawica Niechanowo
Wyniki turnieju w kategorii chłopców przedstawiaj± się następuj±co:
 1. UKS Błyskawica Niechanowo
 2. ULKS Józefina
 3. UKS Iskra Kołaczkowo
 4. UKS Victoria Gułtowy
 5. Gimnazjum Niechanowo
Nagrody indywidualne: Przyznano także wyróżnienia indywidualne dla: Całe zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, bo drużyny, które do nas przyjechały wszystkie trenuj± unihokeja i uczestnicz± w rozgrywkach ligowych. Wszystkie mecze były bardzo zacięte do samego końca i towarzyszyło im mnóstwo emocji sportowych. Nasi chłopcy z drużyny UKS po raz kolejny udowodnili, że s± najlepsi i nie przypadkiem awansowali do Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych - wygrali wszystkie mecze nie pozostawiaj±c rywalom żadnych złudzeń.

Turniej odbywa się od o¶miu lat dzięki współpracy Zarz±du Klubu ze Starostwem Powiatowym w GnieĽnie, które dofinansowało turniej w ramach konkursu ofert, Urzędowi Gminy w Niechanowie, który tworzy dobry klimat dla sportu w Gminie Niechanowo, dyrekcji Zespołu Szkół w Niechanowie, która stawia na wychowanie poprzez sport oraz zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego pracuj±cych w Zespole Szkół w Niechanowie. Zawody sędziowali Piotr Wojciechowski i Mateusz Tomaszewski.