Majówka z ciuchcią

Już od wczesnych godzin rannych dworzec kolejki wąskotorowej w Gnieźnie, zaczął tętnić życiem. Stało się to bowiem za sprawą imprezy, która dobyła się w tym dniu. Z gnieźnieńskiego dworca wyruszyły dwa pociągi, pierwszy z zabytkowym parowozem Px48-1919.

Na swoim pokładzie gościł 60 miłośników kolei z całej Polski i nie tylko… (m.in. z Katowic, Trójmiasta, Warszawy, nie zabrakło również gości z Niemiec). Drugi z kolei skład z lokomotywą spalinową w magiczny rejs zabrał ponad 110 gnieźnian, którzy rozkoszując się pięknem kolei oraz pojezierza gnieźnieńskiego skorzystali z okazji odpoczynku na łonie natury.

Pierwszy skład (z lokomotywą spalinową) wyruszył o 10:20, drugi natomiast krótko po nim- 10:30. Obydwa pociągi spotkały się „na peronach” w Niechanowie, gdzie zaplanowany był krótki postój. Pociąg z gnieźnianami ruszył prosto na Ługi (dotarł tam o godzinie 12:30). Natomiast parowóz wraz z miłośnikami udał się do Powidza, robiąc po drodze „fotostopy”. W drodze powrotnej skład parowy zrobił postój na Ługach, gdzie miłośnicy odwiedzili „Hobby Club Ługowisko” dołączając do wyśmienicie bawiących się gnieźnian.

Na terenie „Hobby Club Ługowisko” do dyspozycji gości były: Pociągi do Gniezna wróciły 18:30 (skład z parowozem),19:00 skład ze (spalinowozem)