Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Podsumowanie grantu edukacyjnego w ZSEO

Projekt Edukacja konsumencka to zespół działań zmierzających do zwiększenia świadomości uczniów w zakresie praw każdego konsumenta, nabywającego dobra i usługi.

Projekt został sfinansowany w ramach grantu edukacyjnego Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i był skierowany do młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnzajalnych nr 4 w Gnieźnie oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie.

W ramach projektu zrealizowano kilka inicjatyw, skierowanych głównie do uczniów i jednocześnie z ich aktywnym udziałem. Inauguracja w/w przedsięwzięcia miała miejsce w październiku 2011r. podczas pobytu w Skorzęcinie. Wyjazd miał charakter cyklu warsztatów poświęconych tematyce praw konsumenta i jednocześnie integrował grupę 30 uczniów z dwóch różnych szkół.

Ponadto, w ciągu trwającego roku szkolnego, uczniowie należący do Koła Młodego Konsumenta, ale również wszyscy ci, których interesują zagadnienia dotyczące praw konsumentów, brali udział w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów z tej dziedziny, m.in.: Panią Renatę Bobrowską-Paszczak oraz nauczycieli ZSEO i ZSP nr 4.

31 maja 2011 roku realizacja projektu dobiegła końca. Z tej okazji w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych odbyła się uroczysta gala, podczas której wystąpili uczniowie należący do Koła Młodego Konsumenta i w sposób humorystyczny przedstawili zagadnienia związane z prawami konsumentów w Polsce.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie Pani Aleksandra Kuźniak, Powiatowy Rzecznik Konsumentów Pani Renata Bobrowska-Paszczak, Prezes Federacji Konsumentów w Gnieźnie Pan Waldemar Serocki, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Pan Dariusz Banicki, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych Pan Sławomir Wierzelewski, , Kierownik Szkolenia Praktycznego ZSEO Pani Teresa Niewiadomska.

Projekt nie miałby szans na powodzenie, gdyby nie pozyskane środki w ramach grantu edukacyjnego. W związku z tym na ręce Pani Dyrektor Aleksandry Kuźniak wręczono podziękowania za umożliwienie realizacji projektu Edukacja Konsumencka.

W trakcie realizacji projektu, w ZSEO oraz ZSP nr 4, przeprowadzono głosowanie na najlepszy sklep w Gnieźnie (pod kątem asortymentu, wystroju i obsługi). Swoje głosy oddawali uczniowie obu szkół. W wyniku głosowania wyłoniono zwycięzców: w kategorii asortyment i obsługa zwycięzcą została „Biedronka”, natomiast w kategorii wystroju zwyciężył sklep „Jagoda Sam”. Podczas uroczystości podsumowania projektu Pani Dyrektor Aleksandra Kuźniak wręczyła przedstawicielom sklepów wyróżnienia.

Ponadto, drobne upominki otrzymali także uczniowie najbardziej zaangażowani w realizację projektu i wszystkich inicjatyw z nim związanych. Po uroczystej gali zaproszono gości na drobny poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli koordynujących Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie.
2011-06-06
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21373421

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno