Skandia Maraton Lang Team 2011

W sobotę 18 czerwca w strugach deszczu zawodnicy UKS Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego udali się do Gdańska na czwarte już zawody z cyklu Skandia Maraton Lang Team 2011.

ym razem skromna, bo 6 osobowa ekipa zmagała się z trzema dystansami (mini, medio i grand fondo). Jak zwykle p. Czesław Lang przekonał, że zawody można organizować przy każdej pogodzie, a liczba ponad 1000 startujących świadczy o tym, że dla kolarza górskiego każda pogoda nadaje się do jazdy.

Trasy poszczególnych dystansów organizatorzy przygotowali bardzo dobrze przebiegały one po ok. 30 km pętli, którą zawodnicy w zależności od wybranego dystansu pokonywali raz, dwa lub trzy krotnie. Mylił by się ten, który twierdziłby, że w Gdańsku nie ma gór – trasa była bardzo wymagająca i chyba tylko najlepsi zawodnicy z krajowej czołówki byli w stanie ją przejechać nie schodząc z roweru.

Co nas szczególnie cieszy w Gdańsku udało nam się wywalczyć 17 miejsce drużynowo na 35 klasyfikowanych zespołów.

Do końca cyklu czeka nas jeszcze 3 edycje (Rzeszów, Białystok) z finałem 1 października w Kwidzynie. Nadal będziemy walczyć o jak najlepsze pozycje.

Poniżej aktualne tabele wyników: