Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Z matematyką w przyszłość

Dobiega końca realizacja drugiego roku projektu „Z matematyką w przyszłość”. W roku szkolnym 2010/2011 185 uczniów i uczennic z powiatu gnieźnieńskiego oraz 244 z powiatu szamotulskiego uczestniczyło w dodatkowych zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki oraz zajęciach rozwijających umiejętności kluczowe.Szkoły biorące udział w projekcie:
  • Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie
  • Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum i Liceum w Szamotułach
  • Zespół Szkół nr 1 we Wronkach
Z tej grupy 64 uczniów (po 32 z każdego powiatu) wzięło udział w 3 wyjazdach edukacyjnych oraz w obozie matematycznym, podczas których m.in. poznawali oferty uczelni wyższych na kierunkach matematyczno-przyrodniczych, poznawali historię Enigmy i współczesne techniki szyfrowania, uczestniczyli w warsztatach poświęconych specjalistycznym programom do nauki geometrii.

Łącznie, przez 2 lata realizacji projektu, wzięło w nim udział ponad 800 uczniów i uczennic (z czego 360 z powiatu gnieźnieńskiego), którzy poprzez dodatkowe zajęcia, w tym zajęcia prowadzone na platformie e-learningowej, podnosili swoje kwalifikacje matematyczne.

Projekt realizowany był od sierpnia 2009 roku do lipca 2011 roku. Jego celem ogólnym było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności matematycznych oraz wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych w procesie kształcenia poprzez dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, rozwój kompetencji kluczowych uczniów w zakresie ICT i nauk matematycznych poprzez dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne, a także wdrożenie innowacyjnych metod nauczania przez Internet pozwalającego na wyższą skuteczność nauczania dzięki indywidualizacji. Projektem objęte były 4 placówki: ZSGiL nr 1 w Szamotułach, ZS nr 1 we Wronkach (powiat szamotulski) oraz ZSGiL w Trzemesznie i ZSP w Witkowie (powiat gnieźnieński). Dzięki realizacji projektu szkoły doposażone zostały w sprzęt: komputery przenośne, projektory multimedialne, kalkulatory graficzne, tablice suchościeralne, a także w specjalistyczne oprogramowanie do nauki geometrii.

Na uwagę zasługują rezultaty zrealizowanego projektu: zarówno w szkole w Trzemesznie, jak i w Witkowie, jak wykazały przeprowadzane testy, prawie 100% uczniów podniosło swoje kwalifikacje. Dużą satysfakcję budzą wyniki matur: zdawalność i wynik średni Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie jest znacznie wyższy niż średnia dla Wielkopolski oraz kraju: maturę z matematyki zdało aż 90% uczniów. Wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach rozwojowych w roku szkolnym 2009/2010 wybrali poziom rozszerzony matury z matematyki, a większość z nich wybrała studia inżynierskie na Politechnice Poznańskiej lub kierunki ścisłe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu lub Akademii Ekonomicznej. Z deklaracji, które uzyskali nauczyciele wynika, że także obecni absolwenci poważnie rozważali kontynuowanie nauki na kierunkach ścisłych na UAM, AE i PP. Mimo, że w testach diagnostycznych uczniowie większość zadań rozwiązywanych podczas zajęć uznawali za trudne lub bardzo trudne, zdecydowana większość uczniów wykazywała, że zajęcia przyczyniły się do pogłębienia ich wiedzy, ułatwiły przygotowanie do egzaminu maturalnego lub gimnazjalnego. Uczniowie z dużą otwartością korzystali z zakupionych sprzętów: chętnie sięgali po kalkulatory graficzne, korzystali z programu CABRI, a wykorzystywanie podczas zajęć prezentacji multimedialnych uznali za duże uatrakcyjnienie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się platforma e-learningowa - uczniowie kontaktowali się z nauczycielem po lekcjach, mogli zadawać pytania, dodawać komentarze.

W czasie zajęć wyrównawczych, rozwijających: zarówno tradycyjnych – w ławkach, jak i prowadzonych na platformie e-learningowej, a także w trakcie wyjazdów edukacyjnych uczniowie przekonywali się, że uczenie się matematyki to inwestycja w siebie i w swoją przyszłość. Poznawali praktyczne zastosowanie matematyki, przekonywali się, że studia ekonomiczne i inżynierskie to ciekawy i atrakcyjny pomysł na rozpoczęcie swojej kariery zawodowej.

Projekt był w 100% finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt miał charakter partnerski – liderem projektu był powiat gnieźnieński, partnerem: powiat szamotulski.


2011-07-21
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21414214

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno