Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Polska Akademia Gitary

Polish Guitar Academy którego IV edycja odbędzie się między 12 a 28 sierpnia stanowi jedyne w Europie tej rangi festiwal gitarowy, który stwarza niezwykły, twórczy klimat i miejsce spotkania dla mieszkańcówWielkopolski, turystów i miłośników muzyki z kilkunastu krajów całego świata.

„KULTURA JEST WSZĘDZIE” – to hasło przewodnie Festiwalu nazwanego przez Gazetę Wyborczą jednym z wydarzeń kulturalnych 2010 roku. Festiwal jest więc przedsięwzięciem trans-lokalnym, realizowanym jednocześnie w kilkunastu miastach, m.in. Jarocinie, Poznaniu, Gnieźnie, Szamotułach, Pniewach, Czarnkowie, Wągrowcu, Kępnie, Wągrowcu, Pleszewie, Puszczykowie, Turku, Ostrowie Wielkopolskim, Dobrzycy, Szczecinku, Hermanowie, Mosinie i Lusowie. Koncerty festiwalowe odbywać się będą w historycznych miejscach, takich jak zamki w Kórniku czy Gołuchowie, pałac w Śmiełowie, w zabytkowych kościołach i plenerach.

NASZYM CELEM jest przenoszenie do mniejszych ośrodków miejskich i społeczności lokalnych w Wielkopolsce wydarzeń z zakresu muzyki klasycznej, których artystyczna jakość nie odbiega od oferty kulturalnej prezentowanej w najlepszych salach koncertowych międzynarodowych metropolii. Ułatwiamy możliwość uczestnictwa w mistrzowskich interpretacjach, realizowanych w miejscach bliskich mieszkańcom i gościom urokliwych zakątków regionu.

Oprócz prezentowania najbardziej uzdolnionych gitarzystów klasycznych świata, stymulujemy powstawanie nowych dzieł muzycznych. W tym roku festiwal zainauguruje światowe prawykonanie utworu na gitarę i orkiestrę kameralną, renomowanego kompozytora Krzysztofa Meyera. W ramach festiwalu, począwszy każdorazowo od inauguracji z udziałem orkiestry kameralnej, realizowane są mistrzowskie recitale, koncerty kameralne, happeningi, warsztaty, koncerty dla rodzin z dziećmi, koncerty plenerowe. W tym roku program został poszerzony o prezentacje różnorodnych odcieni muzyki gitarowej: od klasycznej, poprzez flamenco i gitarę akustyczną aż po zjawiskowy rock’and’roll.

Kulminacją festiwalu będzie happening gitarowy przed poznańskim Ratuszem, podczas którego wspólnie zagra kilkuset miłośników gitary.

Zachęcamy do uprawiania „TURYSTYKI GITAROWEJ” - przemieszczania się szlakiem wyznaczonym przez wydarzenia muzyczne i odkrywania uroczych zakątków Wielkopolski.

Festiwalowi towarzyszy szereg pokrewnych wydarzeń, tworzących łącznie wielkie letnie święto muzyki w całym regionie (m.in.: weekendowe Maratony Gitarowe, jeden z największych w Europie, Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla ponad120 mistrzów i adeptów gitary z kilkunastu krajów z 5 kontynentów; koncerty gitarowe organizowane przez kilkanaście samorządów lokalnych w Wielkopolsce w czasie trwania festiwalu, oraz medialne koncerty gwiazd gitary zlokalizowane w największych salach).

Festiwal jest rozpoznawany w europejskich i amerykańskich środowiskach gitarowych jako prestiżowe miejsce spotkań i konfrontacji najlepszych gitarzystów średniego i młodego pokolenia na świecie.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA PGA 2011
  • 19.08 Gniezno | 20.08 Poznań
    prapremiera utworu Krzysztofa Meyera Koncert na gitarę, orkiestrę kameralną i kotły – Astror Piazolla w 90. rocznicę urodzin, Łukasz Kuropaczewski, Andrzej Bauer, Orkiestra Kameralna PR Amadeus, Agnieszka Duczmal
  • 28.08 Poznań | Happening gitarowy pod Ratuszem
  • Grisha Goriachev |„Rosjanin, któremu Hiszpanie zazdroszczą Flamenco”
  • 21. 08 Jarocin | Poluzjanci | Kuba Badach
  • Koncerty dla rodzin z dziećmi
  • Gitarą, nożem i widelcem…

Zapraszamy! Aktualne informacje codziennie na Facebooku!


Załącznik:2011-08-05
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21421766

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno