Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Poznaj Szlak z przewodnikiem

Wakacje powoli zbliżają się do końca, więc pomimo mieszanej aury trzeba ten ostatni miesiąc jak najlepiej wykorzystać. Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” zaprasza 15 sierpnia o godzinie 15:00 na kolejne autorskie oprowadzanie z naszym przewodnikiem, które tym razem poprowadzi Pan Remigiusz Szymczak

Od maja tego roku, Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” rozpoczęła nową inicjatywę – mianowicie autorskie zwiedzanie miasta i Szlaku Piastowskiego z profesjonalnymi przewodnikami zrzeszonymi w Organizacji. Naszym założeniem jest pokazanie mieszkańcom ciekawostek, historii, miejsc które często na co dzień mijamy nie zastanawiając się jaką tajemnicę one skrywają.

Dnia 15 sierpnia z racji wakacji po raz drugi chcemy Państwa zachęcić do zwiedzenia atrakcji znajdujących się poza Gnieznem. Tym razem będzie to Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Jest to jeden z największych skansenów na otwartej przestrzeni w całej Europie posiadający blisko 60 obiektów z okresu XVIII/XIX w. - każdy z nich skrywa w sobie inne informacje oraz ciekawostki. Po skansenie oprowadzać będzie nasz wieloletni przewodnik Pan Remigiusz Szymczak, oprowadzający na co dzień po Szlaku Piastowskim oraz Gnieźnie. Jest to skarbnica wiedzy nie tylko historycznej, sam w swoim życiu wiele podróżował więc na pewno poznanie skansenu z Panem Remigiuszem będzie należało do ciekawych doświadczeń.

Data zwiedzania też nie jest przypadkowa – 15 sierpnia w kalendarzu kościoła rzymsko-katolickiego jest dniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, natomiast w tradycji ludowej dzień ten poświęcony jest Matce Boskiej Zielnej – w kościołach święci się tego dnia bukiety lub wieńce zrobione z ziół, zbóż, warzyw i owoców. Wszystkim poświęconym roślinom przypisywano konkretne właściwości lecznicze a bukiety miały swoje miejsce w chałupie chroniąc ją przed „złym”. Na skansenie, w kościele o godzinie 11.15 odbędzie się msza św., podczas której będzie można poświęcić bukiety – zrobione własnoręcznie bądź przez pracowników muzeum. Natomiast w pozostałej części Skansenu przez cały dzień będzie można kupić lokalne produkty nawiązujące do święconych roślin: miód i produkty pszczele, suche rośliny, ozdoby ze słomek.

Spotkanie z Panem Remigiuszem Szymczakiem odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 15:00 przy kasie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach. Zwiedzanie wiąże się z zakupem jednorazowego biletu umożliwiającego wejście na skansen w cenie: 9zł bilet normalny i 4zł bilet ulgowy. Warto tu wspomnieć o letniej promocji Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – jeśli ktoś kupi bilet tzw. ogólnomuzealny (czyli na WPE oraz Ostrów Lednicki) w Dziekanowicach i w przeciągu 7 dni będzie chciał zwiedzić muzeum w Gnieźnie, zapłaci tam za bilet 20% mniej niż normalnie. Oczywiście działa to też w drugą stronę, dokumentem upoważniającym do zniżki jest bilet z jednej bądź drugiej placówki.

Zapraszamy serdecznie do profesjonalnego poznawania naszej okolicy - wystarczy tylko przyjść i posłuchać.2011-08-10
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21418756

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno