„Tomek Wędrowniczek” w Gnieźnie

Tomasz Pawłowski, znany w całej Polsce jako „Wędrowniczek”, który od lat odwiedza samorządy naszego kraju, zawitał dziś do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Powitany przez Wicestarostę Roberta Andrzejewskiego, Członka Zarządu Alinę Kujawską-Matandę i Sekretarza Powiatu Małgorzatę Cichomską-Szczepaniak, „Tomek Wędrowniczek” podzielił się historią swojego życia i podróży. Pan Tomasz to człowiekz wielką pasją, wszędzie witany jest z dużą sympatią. Zawsze robi sobie zdjęcie z samorządowcami, prosi ich o wpis do kroniki, skrzętnie wkleja też artykuły dotyczące swoich wizyt. Doskonale zorientowany w strukturach urzędów zaskakuje znajomością nazwisk włodarzy z całej Polski. Podczas swoich podróży odwiedził już setki urzędów, zebrał wiele pamiątek. Prowadzi też własną kronikę, która ma już ponad 90 tomów. Kilka najnowszych opracowań ze zdjęciami wizytówkami i pamiątkowymi wpisami wozi ze sobą w niewielkiej torbie, aby pokazywać spotkanym osobom. Dziś do tego zbioru dołączyły także materiały promocyjne Powiatu Gnieźnieńskiego przekazane przez włodarzy Starostwa.

Warto zaznaczyć, że pan Tomasz nie po raz pierwszy gościł w murach Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Dokładnie roku temu odwiedził bowiem poprzedniego starostę.