Strona główna Mapa serwisu Kontakt
                  W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Dożynkowy weekend w Powiecie Gnieźnieńskim

Ostatnie dni sierpnia są tradycyjnie okresem zakończenia żniw i podziękowań rolnikom za plony, będące efektem ich całorocznej pracy. W miniony weekend, w siedmiu gminach Powiatu Gnieźnieńskiego odbyły się uroczystości dożynkowe.

Obchody Święta Plonów, zakorzenione w polskiej kulturze już od XVI wieku, we wszystkich miejscowościach zainaugurowała uroczysta Msza św., po której mieszkańcy gmin przemaszerowali korowodem dożynkowym na miejsce dalszych obrzędów. Wieńce składane przez przedstawicieli poszczególnych sołectw, dzielenie chlebem przez włodarzy i starostów uroczystości były charakterystycznymi punktami tego święta. Reprezentanci Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, obecni we wszystkich gminach naszego powiatu, przekazali na ręce wójtów i burmistrzów życzenia dla rolników od Starosty Dariusza Pilaka. W Łagiewnikach Kościelnych (Gmina Kiszkowo) oraz Niechanowie starostwo reprezentował wicestarosta Robert Andrzejewski. W Witkowie na uroczystościach dożynkowych obecna była Alina Kujawska-Matanda, członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Czerniejewo odwiedził Michał Powałowski (nieetatowy członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego). W Gminie Gniezno, starostwo reprezentowała dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Agnieszka Rzempała-Chmielewska (dożynki odbyły się we wsi Zdziechowa),w miejscowości Borzątew (Gmina Mieleszyn) obecny był Piotr Bator (asystent Starosty). Osobiście Starosta Gnieźnieński, Dariusz Pilak uczestniczył w obchodach Święta Plonów w Jego rodzinnym mieście - Kłecku. - Kłecko zajmuje w moim sercu szczególne miejsce, ponieważ właśnie tu się urodziłem. Na bieżąco interesuję się losami Waszej wspólnoty i z radością przyjmuję wszystkie sukcesy gminy. Moim małym marzeniem było, aby w tym roku osobiście spotkać się z Wami podczas Dożynek –przyznał w swoim wystąpieniu starosta D. Pilak.

Wśród wielu „tradycyjnych” atrakcji dożynek 2011 na terenie powiatu gnieźnieńskiego; jakimi są punkty wystawiennicze, loterie fantowe i występy lokalnych artystów, na uwagę zasługują cieszące się największym zainteresowaniem tegoroczne „gwiazdy wieczoru” m.in. Zbigniew Wodecki, Zespół „Farba”, czy wokalistka „ETNA”.

2011-08-29
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 19-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20694216

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno