Strona główna Mapa serwisu Kontakt
                  W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Poznaj miasto z przewodnikiem

Od maja 2011r., Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” prezentuje autorską inicjatywę zwiedzania miasta z przewodnikami zrzeszonymi w Organizacji. Jej założeniem jest pokazanie mieszkańcom ciekawostek i historii miejsc, które często na co dzień mijamy, nie zastanawiając się nad skrywanymi przez nie tajemnicami.

W ciągu ostatnich czterech miesiące w Gnieźnie, jak i na Szlaku Piastowskim, spotkania prowadzone przez OT „SP” cieszyły się sporym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

10.09.2011r. o godz. 13:00 OT „Szlak Piastowski” po raz ostatni w tym roku zaprasza do uczestniczenia w zwiedzaniu gnieźnieńskich zabytków z profesjonalnym przewodnikiem. W najbliższą sobotę wracamy do Gniezna. Tym razem nie będziemy jednak zwiedzać całości, czy części miasta, lecz skupimy się na jednym, jakże pięknym obiekcie - kościele Św. Jana Chrzciciela. Przewodnikiem spotkania będzie Danuta Szulczyńska, wieloletnia nauczycielka, przewodnik po Szlaku Piastowskim, regionalistka, autorka kilku publikacji o Gnieźnie i okolicach m.in. „Legend Gnieźnieńskich”.

Adresatami inicjatywy jest każdy, kto chciałby w ciekawy sposób spędzić nadchodzącą sobotę. Przewodnik na zainteresowanych będzie czekał o godzinie 13:00 przy kościele Św. Jana Chrzciciela. Całość oprowadzania będzie całkowicie bezpłatna.

O zabytku słów kilka….
Kościół Św. Jana Chrzciciela, zwany jest też kościołem Bożogrobców. Około 1179r. kanonik gnieźnieński Przecław, sprowadził z Miechowa Bożogrobców – zakon powstały w czasie wypraw krzyżowych dla obrony Grobu Chrystusowego w Jerozolimie. Znakiem tego zakonu był charakterystyczny krzyż z podwójną poprzeczką, który do dziś widnieje na wieży kościoła. Historia samego kościoła Św. Jana sięga połowy XIV wieku, pochodzi on prawdopodobnie z czasu spustoszenia Gniezna przez Krzyżaków w 1331 roku. Kościół p.w. Jana Chrzciciela, spadkobierca chlubnej tradycji Zakonu Bożogrobców, jest jedynym gnieźnieńskim obiektem sakralnym i jednym z niewielu na terenie Polski, który przetrwał wieki w niezmienionej formie gotyckiego stylu. Jest to jeden z najpiękniejszych kościołów w naszym mieście, w którym nadal można podziwiać oryginalnie zachowane naścienne polichromie. Kościół nie jest ogólnodostępny, ale jak zapewniają organizatorzy przedsięwzięcia: dzięki uprzejmości księdza kanonika Kazimierza Kocińskiego, 10 września będziemy mieli przyjemność oprowadzić i opowiedzieć więcej o tym jakże pięknym zabytku, nazywanym często perełką naszego miasta.2011-09-07
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 19-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20699497

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno