Śpiewaliśmy dla Elizy

W zeszły piątek, 18 października w Centrum Kultury eSTeDe samorządowcy, przedstawiciele kultury i mediów spotkały się na nagraniu kolędy „„Gdy w Gnieźnie Bóg rodzi się”. Cel był szczytny – kolęda bowiem będzie cegiełką, z której dochód przekazany zostanie na leczenie 11-letniej Elizy Banickiej chorującej na rzadką chorobę genetyczną, atakującą mózg.

Po raz pierwszy mamy okazję spotkac się w tak szerokim gronie i sprawdzić swoje umiejętności wokalne – mów starosta Dariusz Pilak. – To dla nas wszystkich nowe doświadczenie. Osobiście bardzo się cieszę z tej inicjatywy, ponieważ mamy szansę okazać wsparcie w trochę inny sposób – nie tylko przekazując pieniądze, ale dając coś od siebie, angażując się bezpośrednio. Wierzę, że kolęda znajdzie uznanie wśród mieszkańców i z przyjemnością wszyscy posłuchamy jej przy wigilijnym stole.

Organizatorem akcji jest Radio Plus. Wkrótce nastąpi promocja teledysku i płyty, na której będzie można posłuchać popisów wokalnych najważniejszych osób w naszym mieście. Powiat Gnieźnieński z całym zaangażowaniem włączony jest w akcję i weźmie aktywny udział w promowaniu płyty.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia. Publikujemy je dzięki uprzejmości firmy FotoStube i Radia Plus.