Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

IX Zjazd Gnieźnieński

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego regionu do udziału w IX Zjeździe Gnieźnieńskim Europa obywatelska. Rola i miejsce chrześcijan, który odbędzie się w Gnieźnie w dniach 16-18 marca 2012 roku w kompleksie budynków przy ul. Kostrzewskiego 3/5/7 w Gnieźnie.

W szczególny sposób zapraszamy osoby zaangażowane w działalność organizacji pozarządowych, wolontariuszy, osoby biorący aktywny udział w życiu społeczności lokalnych.

Do wykładów i udziału w dyskusjach zaprosiliśmy wybitnych specjalistów z wielu krajów Europy, przywódców religijnych, polityków, ludzi kultury, socjologów, ekonomistów, praktyków i działaczy społecznych. Swój udział już potwierdzili m.in: kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, prof. Jerzy Buzek, ks. Tomas Halik, s. Małgorzta Chmielewska, Janina Ochojska, Jerzy Owsiak, Anna Dymna i wielu innych.

Dnia 16 marca (piątek, godz. 17), zapraszamy do udziału w nabożeństwach ekumenicznych, w których uczestniczyć będą kaznodzieje z innych Kościołów Chrześcijańskich. Spotkania te organizowane są w następujących parafiach: Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha - Katedra (Kościół Prawosławny), św. Jakuba w Modliszewku (Kościół Chrześcijan Baptystów), św. Michała Archanioła w Gnieźnie (Kościół Polskokatolicki), bł. Jolenty w Gnieźnie, (Kościół Ewangelicko-Metodystyczny), Świętej Trójcy w Gnieźnie (Kościół Starokatolicki Mariawitów), Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie (Kościół Zielonoświątkowy), bł. Michała Kozala w Gnieźnie (Kościół Ewangelicko-Reformowany), Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie (Kościół Ewangelicko-Augsburski).

W piątkowy wieczór (godz. 20) Zwierzchnicy i przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich poprowadzą w Katedrze Gnieźnieńskiej Ekumeniczną Drogę „Idź i czyń podobnie”. Modlitewno-refleksyjne zatrzymywanie się na poszczególnych stacjach Drogi daje możliwość każdemu z Kościołów potwierdzenia wierności Chrystusowi.

Drugi dzień Zjazdu (17 marca), zakończy koncert Stanisława Sojki z udziałem zespołu dziecięcego z parafii ewangelicko-augsburskiej w Zelowie, „Zelowskie Dzwonki” oraz Zespól Piosenki Naiwnej ze Szczecina zrzeszający osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Na koncert „Aby żyć – siebie samego trzeba dać” zapraszamy na godz. 20 aula Jana Pawła II przy Kostrzewskiego 3 w Gnieźnie ).

Zgłoszenia udziału w całym Zjeździe dokonywane są tylko drogą elektroniczną przez stronę internetową Zjazdu Gnieźnieńskiego www.zjazd.eu

Istnieje także możliwość uczestnictwa w wybranej przez siebie debacie czy wystąpieniu bez konieczności wpłacania wpisowego, po uprzednim wpisie na listę uczestników w recepcji zjazdowej, w czasie jego trwania i pobrania identyfikatora.

Fundacja św. Wojciecha-Adalberta


ZJAZD ODBYWA SIĘ POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA RZECZYSPOSPOLITEJ POLSKIEJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO


Wspólorganizatorzy: Katolicka Agencja Informacyjna, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Laboratorium Więzi, Stowarzyszenie Pokoju i Pojednania „Effatha”, Pallotyńska Fundacja Misyjna „Salvatti”

Współudział: Polska Rada Ekueniczna

Partnerzy: Renovabis – partner strategiczny; Senat RP, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej; Fundacja Konrada Adenauera; Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego; Starostwo Powiatowe w Gnieźnie; Urząd Miejski w Gnieźnie; Europejska Sieć Pamięć i Solidarność; I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, Kolegium Europejskie im. Jana Pawła II W Gnieźnie; Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; Muzeum Początków Państwa Polskiego

Sponsor: Enea

Kontakt: biuro@fundacja-wojciech.pl
Inicjator: Forum Świętego Wojciecha
Organizator: Fundacja św. Wojciecha-Adalberta, ul. Kanclerza Jana Łaskiego 11, 62-200 Gniezno


2012-02-15
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21364720

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno