Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat po raz 10. na ITB w Berlinie

ITB w Berlinie to największe i najbardziej prestiżowe targi turystyczne na świecie, wielkie wydarzenie w branży turystycznej. Po raz 10. swoją ofertę prezentował Powiat Gnieźnieński.

Targi odbyły się w dniach 7-11 marca. Oferta turystyczna powiatu była prezentowana na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Oprócz materiałów własnych oferta produktowa Powiatu Gnieźnieńskiego, z racji członkostwa w WOT, była mocno eksponowana w materiałach promocyjnych Wielkopolski. Ważnym aspektem tegorocznych targów był fakt, iż z uwagi na tegoroczne mistrzostwa EURO 2012 hala polska skupiała na sobie spore zainteresowanie zwiedzających. Szczególnie eksponowane były miasta – gospodarze EURO. Tym samym, sąsiadująca ze sobą prezentacja Poznania i Wielkopolski znalazła się w centrum zainteresowania gości targowych. Ponadto, wymiar promocyjny polskiej ekspozycji został wzmocniony w tym roku poprzez objęcie przez Polskę zaszczytnego tytułu oficjalnego partnera targów ITB

Jak podaje Polska Organizacja Turystyczna: „ (…) Podczas trwania targów ITB 2012 Polska zaprezentowała się po raz pierwszy kompleksowo - nie tylko na targach, lecz również na berlińskich ulicach. Przy czym nacisk położony został na nowoczesność przekazu zmieniającej się u nas rzeczywistości kraju i regionów, kreowanie nowych, oryginalnych ofert. Oprócz stoiska narodowego w hali nr 15, Polska była obecna w ponad 750 innych miejscach targów i Berlina, zaś autokary i pociągi jadące na targi były specjalnie oznakowane informacją, że przybywa kraj partnerski.”

Wśród innych komplementarnych ‘polskich akcentów’ obecnych w stolicy Niemiec podczas ITB były m.in. stadiony w miniaturze na Dworcu Głównym Hauptbahnhof, reklama na lotnisku, emisja spotów w metrze i na największym ekranie Europy w centrum Berlina przy ulicy Kurfürstendamm, innowacyjna instalacja multimedialna, i wiele innych działań marketingowych przeprowadzonych podczas targów.

Wielkopolska w Berlinie zaprezentowała trzy produkty turystyczne: turystykę aktywną, kulturową oraz produkt : „Statkiem na EURO 2012”. Wizualizację regionu stanowiły duże fotogramy prezentujące w/w produkty oraz turystyczne logo Wielkopolskie wraz z hasłem „Wielka historia. Wielka przygoda”

Wielkopolska zaprezentowała również szeroką ofertę wydawniczą przygotowaną specjalnie dla gości ITB. Dotyczyła ona możliwości aktywnego wypoczynku na terenie województwa - tras rowerowych, spływów kajakowych, turystyki wodnej na rzekach i jeziorach. Mocną stroną oferty była promowana turystyka kulturowa m.in. zabytki wielkopolskich miast i miasteczek, szlaki turystyczne nawiązujące do naszej bogatej historii, w tym Szlak Piastowski.

Dodatkowym działaniem promocyjnym były degustacje regionalnych produktów - piwa noteckiego i rogala marcińskiego oraz konkursy przeprowadzane na rowerze z trenażem, a także konkursy na temat atrakcji turystycznych Wielkopolski i możliwościach wypoczynku w Wielkopolsce. Do wygrania były pobyty weekendowe w atrakcyjnych hotelach ufundowane przez członków WOT oraz gadżety. Stoisko odwiedzili przedstawiciele samorządów Wielkopolski oraz dziennikarze mediów krajowych i zagranicznych.

Podsumowując, polską prezentację podczas tegorocznych targów turystycznych w Berlinie należy uznać za udaną. Fakt ten niezmiernie może cieszyć, gdyż dobra i solidna promocja walorów turystycznych Polski, przez Polską Organizację Turystyczną i jej zagraniczne ośrodki, ma zdecydowany wpływ na kreowanie marki naszego kraju, co z kolei przekłada się na wzrost zainteresowania przyjazdami do Polski. Stwarza to tym samym nadzieję, że oferty poszczególnych lokalnych produktów turystycznych również znajdą się w obszarze znacznie większego zainteresowania turystów zagranicznych.

2012-03-20
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 23-11-2017 r.    Licznik Odwiedzin21130851

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno