Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

„Zużyte baterie i co dalej?”

19 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pod hasłem: „Zużyte baterie i co dalej?”.

Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie – Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody „Ekoludek” mieszczący się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1.

Konkurs wskazuje kierunki działań w zakresie ochrony środowiska, sprawiając uczestnikom wiele radości. Na uwagę zasługuje fakt, że swym zasięgiem obejmuje nie tylko Powiat Gnieźnieński. W zmaganiach biorą udział również przedstawiciele Powiatów: Wrzesińskiego, Słupeckiego i Konińskiego. Skala i ponadlokalny charakter konkursu świadczy o dużym zainteresowaniu i chęci propagowania idei ekologicznych, poprzez kreatywne poszukiwanie rozwiązań służących poprawie stanu środowiska przyrodniczego.

W tym roku udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym wzięło 9 placówek: SOSW nr 2 z Gniezna, SOSW nr 1 z Gniezna, SOSW z Kłecka, ZSS im. J. Korczaka z Gniezna, WTZ z Kłecka, WTZ z Gniezna, SOSW ze Słupcy, ZSS z Wrześni, SOSW z Konina, które nadesłały łącznie 66 prac, wykonanych różnymi technikami: akwarelą, pastelą, kredką, wydzieranką, czy metodą collage. Wszystkie były kolorowe, ciekawe i zgodne z motywem przewodnim konkursu „Zużyte baterie i co dalej?”.

Po wnikliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Miejsce pierwsze zajęła Paulina Kozłowska (WTZ Gniezno), miejsce drugie Kamil Kulasik (SOSW Kłecko), miejsce trzecie Mariusz Nowak (SOSW Słupca). Przyznano także dwie nagrody specjalne im. B.M. Jacoszka: od Dyrektora SOSW nr 1 w Gnieźnie dla Katarzyny Trawińskiej oraz od członka Komisji p. Joanny Mardas dla Daniela Wojciechowskiego. Doceniając zaangażowanie w sprawy ekologii, komisja konkursowa postanowiła nagrodzić upominkami wszystkich przyjaciół przyrody biorących udział w konkursie.

Uroczystość wzbogaciły także Eko-prezentacje sceniczne. Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 wystąpili z repertuarem pt.: „O tym, jak Ekoludek walczył o czystą Ziemię”. Młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie pokazała, że „Ekologia jest znana”. Natomiast wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Słupcy zaprezentowali przedstawienie pt. „Sędzia Przyroda”, a dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Gnieźnie opowiedzieli o „Długim życiu Pana Bateryjki”.

Program uroczystości obejmował także zwiedzanie galerii prac. Podobnie jak w latach ubiegłych mieszkańcy Gniezna i okolic będą mogli obejrzeć wystawkę pokonkursową. W tym roku ekspozycja przygotowana będzie w Bibliotece Publicznej w Gnieźnie przy ul. Staszica. Uroczyste otwarcie nastąpi 18.05. o godz. 12:00, na które organizatorzy już dzisiaj serdecznie zapraszają.

Mimo, że za oknem padał deszcz, uczestnicy po wystąpieniach, z uśmiechem na twarzy i w wiosennym nastroju tradycyjnie udali się na zasłużony Eko-poczęstunek.

2012-04-24
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21398485

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno