Wyróżnienie gnieźnieńskich policjantów

Dziś odbyła się uroczystość nagrodzenia policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie: sierż. Krzysztofa Jurczyńskiego i post. Sławomira Olejniczaka, którzy udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej pięcioletniemu chłopcu.

8 kwietnia br. podczas mycia zębów 5-letni Adrian Andrzejewski stracił przytomność. Zrozpaczona matka nie pamiętając numeru telefonu pogotowia ratunkowego, zadzwoniła na Policję. Oficer dyżurny natychmiast skierował patrol policji na miejsce zdarzenia i zawiadomił pogotowie ratunkowe. Wspomniani policjanci widząc leżące, nieprzytomne dziecko przystąpili natychmiast do udrożnienia górnych dróg oddechowych. Podjęte prze mundurowych czynności przyczyniły się do odzyskania przez dziecko przytomności i uratowania Jego życia.

Za godną naśladowania postawę policjanci otrzymali ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie gratyfikacje pieniężne, okolicznościowe grawertony i upominki. Wręczenia nagród i podziękowania policjantom dokonał Robert Andrzejewski, natomiast Adrian otrzymał z rąk wicestarosty upominek w postaci piłki do gry w piłkę nożną z symbolami EURO 2012.