Radio Wolna Europa nadaje w powiecie gnieźnieńskim!

3 maja 1952 roku po raz pierwszy w polskich domach z odbiorników radiowych dało się słyszeć słowa: "Mówi Radio Wolna Europa. Głos wolnej Polski".

Właśnie mija 60 lat od tego wydarzenia. Z tej okazji Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz ogłosił miesiąc maj miesiącem Radia Wolna Europa. W całym kraju przeprowadzany jest szereg inicjatyw mających na celu upamiętnienie dziennikarzy i rozgłośni.

Również Powiat Gnieźnieński postanowił włączyć się w pokazywanie niezwykłej roli RWE. Zaczynając od 3 maja, codziennie od poniedziałku do piątku między godz. 15.30 a 16.00 na antenie Radia Gniezno emitowane będą audycje nagrane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Każda audycja stylizowana będzie na audycje nadawane przez RWE. "Wykorzystane zostaną fragmenty oryginalnych audycji RWE sprzed kilkudziesięciu lat. Uczniowie również mieli za zadanie poszukać informacji z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Dzięki temu w szkołach nie tylko przypominamy o znaczeniu tej niezwykłej rozgłośni, ale poprzez zabawę uczniowie zdobywają wiedzę historyczną dotyczącą naszego terenu" - podkreśla Dariusz Pilak, starosta gnieźnieński i inicjator akcji.

Oficjalny patronat honorowy nad naszą akcją przyjęło Stowarzyszenie Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, którego prezesem jest Władysław Bartoszewski.

Zachęcamy do słuchania. Pierwsza audycja 3 maja w godz. 15.30-16.00 na falach Radia Gniezno - 104,3 FM.