Strona główna Mapa serwisu Kontakt
                  W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Dziennikarze z Niemiec na wąskich torach

Kolejka Wąskotorowa, gnieźnieńska parowozownia oraz Wzgórze Lecha to miejsca, które odwiedzili dziennikarze z Niemiec w ramach wizyty studyjnej zorganizowanej na terenie Wielkopolski pn. „Koleją żelazną po Wielkopolsce. Śladami kolei wąskotorowej i parowozów”.

W dniu 27 kwietnia Gniezno odwiedziła grupa dziennikarzy z Niemiec, piszących na co dzień między innymi do takich gazet jak Die Welt czy Rheinische Post.

Goście przybyli do Gniezna w godzinach przedpołudniowych i udali się z przewodnikiem do bazyliki prymasowskiej. Trwający ok. godzinę spacer pozwolił im poznać najstarsze dzieje naszego miasta i kraju. Następnie dziennikarze przemieścili się pod dworzec kolejki wąskotorowej, gdzie dyrektor Gnieźnieńskiej Kolejki Wąskotorowej, Dariusz Michałowski w kilku zdaniach przybliżył ponad 125 –letnią historię oraz obecny kształt kolei. Zgromadzeni mieli okazję porozmawiać także z panem Howardem Jonesem - prezesem Stowarzyszenia "The Wolsztyn Experience", a prywatnie mieszkającym od ponad 10 lat w Polsce miłośnikiem kolei. Przysłowiową ‘wisienką na torcie’ była podróż kolejką z Niechanowa do Gniezna, której skład ciągnięty był przez parowóz spalinowy.

Na dalszą część wycieczki, tym razem po terenach parowozowni, goście z Niemiec udali się z Krzysztofem Modrzejewskim, który wcielił się w rolę przewodnika. Jej zwiedzanie rozpoczęło się przy głównej bramie zakładów i trwało blisko godzinę. W tym czasie dziennikarze dowiedzieli się wiele na temat historii obiektu, ale także o czasach współczesnych i pomysłach na jego zagospodarowanie. Została im także przedstawiona idea organizowanych w tym roku po raz trzeci Dni Pary, a oprowadzający podkreślił rolę, jaką w przedsięwzięciu tym odgrywają jego partnerzy, w tym Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, które wspiera finansowo powyższą imprezę.

Wizyta studyjna pn. „Koleją żelazną po Wielkopolsce. Śladami kolei wąskotorowej i parowozów” została zorganizowana przez Wielkopolską Organizację Turystyczną oraz Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Berlinie, przy współpracy m.in. z Wydziałem Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Była ona efektem rozmów, prowadzonych przy okazji odbywających się w tym mieście, co roku, targów turystycznych ITB. Poza promocją turystyki kolejowej na terenie Województwa Wielkopolskiego, miała ona również na celu przybliżenie gościom infrastruktury związanej z turniejem Euro 2012.
2012-05-14
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 19-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20698164

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno