Bezpieczne wakacje ze Starostwem Powiatowym i policją

Od 11 czerwca na naszych drogach rusza akcja zainicjowana przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Do akcji przyłączyła się Komenda Powiatowa Policji, która w tym miesiącu będzie prowadzić wzmożone kontrole drogowe nastawione na stan techniczny pojazdów.

Miesiąc czerwiec jest okresem wzmożonego ruchu na drogach. Rozpoczyna się czas wakacji, w tym roku dodatkowo mieszkańcy naszego powiatu przemieszczać się będą do innych rejonów Polski na mecze Euro 2012.

W związku z tym, w czerwcu Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wraz z Komendą Powiatową Policji przeprowadzi na drogach naszego powiatu akcję pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Podczas jej trwania policja planuje wzmożone kontrole drogowe nastawione przede wszystkim na sprawdzenie sprawności technicznej pojazdów i uświadamianie kierowców. Kontrolowane będą m.in. światła, hamulce, bieżniki opon i stan ogólny samochodu. Dodatkowo, przy drobnych usterkach technicznych, policja nie będzie nakładała mandatu, lecz pouczenie wraz z wykazem stacji diagnostycznych, w których można usunąć usterki.

Informacja o akcji została wysłana do wszystkich stacji powiatu gnieźnieńskiego. Dzięki współpracy z zainteresowanymi stacjami i policją, kierowcy wszystkich kontrolowanych pojazdów będą informowani o tym, jakie zagrożenie na drogach stanowi ich pojazd oraz odsyłani na bezpłatne badanie ustawienia świateł, przedniego, zawieszenia na urządzeniu diagnostycznym, sprawdzenie skuteczności tłumienia amortyzatorów, szczelności i skuteczności układu hamulcowego, stanu technicznego opon i na kontrolę emisji spalin.

Kierowcy podczas kontroli dostaną wykaz stacji, które zdecydowały się wziąć udział w projekcie oraz mini informator przygotowany przez powiat, wielkości wizytówki (tak, aby zmieścił się np. do portfela lub dowodu rejestracyjnego), który zawierać będzie wyciąg punktów karnych z nowego taryfikatora (zmiana przepisów w czerwcu), informacje o tym, w jaki sposób można zniwelować punkty na koncie oraz dane dotyczące Wydziału Komunikacji i Dróg. Materiały dostępne będą również w Starostwie Powiatowym i stacjach diagnostycznych, które wezmą udział w projekcie.