Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

„Rajd Rodzinny” podsumowany

W ubiegła niedzielę, 10 czerwca odbył się kolejny rajd z cyklu Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Turystycznych Rajdach Samochodowych w 2012 roku. „Rajd Rodzinny”, tradycyjnie organizowany jest przez gnieźnieńską Delegaturę AW z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.

Imprezę zaszczycili swą obecnością : Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Łubowo Mirosław Nowaki Prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle.

Na miejsce zbiórki uczestników wyznaczono Dom Kultury w Łubowie. Jednak z uwagi na ładną pogodę powitanie, odprawa, pierwsze próby sprawnościowe i zręcznościowe odbyły się na parkingu przed Domem Kultury. Trasa rajdu wiodła tym razem z Łubowa poprzez Imiołki, Lednogórę, Moraczewo do Dziekanowic, gdzie Dyrekcja Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy udostępniła organizatorom pomieszczenia i teren, na którym można było przeprowadzić konkurencje i dokonać podsumowania rajdu.

W czasie pokonywania trasy członkowie załóg wykonywali próby samochodowe, rozwiązywali test z BRD, odnotowywali punkty kontroli przejazdu oraz odpowiadali na pytania przygotowane przez organizatorów, dotyczące obiektów spotkanych podczas przejazdu zgodnie z itinererem przez poszczególne miejscowości. Dodatkową atrakcją dla uczestników imprezy było przepłynięcie promem przez jezioro na terenie Małego Skansenu na wyspę Ostrów Lednicki i zwiedzenie muzeum archeologicznego, a wcześniej podczas pokonywania trasy, przebywanie na Polach Lednickich w okolicy Bramy Ryby, w miejscu gdzie odbywają się corocznie na początku czerwca spotkania młodzieży. Po obliczeniu wyników ogłoszono, że w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Wojciech Puk, drugie miejsce zajęli Krystyna i Wojciech Plucińscy, a trzecie miejsce Agnieszka i Grzegorz Krencowie; w klasyfikacji zespołów I miejsce zdobył zespół gnieźnieńskiej Delegatury AW, II miejsce zespół przedstawicieli gmin powiatu gnieźnieńskiego, III miejsce zespół załóg reprezentujących Towarzystwo Ubezpieczeniowe z Gniezna. W konkurencjach dodatkowych dla kobiet i dzieci w rzutach lotkami do tarczy puchar za I miejsce w kategorii pań otrzymała Wioletta Nowaczyk, a w kategorii dzieci Kacper Zybała. Atrakcyjną nagrodę w postaci darmowego kursu prawa jazdy kategorii B otrzymała załoga, która zajęła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Za pierwsze trzy miejsca w obu klasyfikacjach : indywidualnej i zespołowej puchary ufundował Wójt Gminy Łubowo p. Andrzej Łozowski. Za dużą pomoc w organizacji imprezy organizatorzy serdecznie dziękują i władzom samorządowym Gminy Łubowo, w tym szczególnie Wójtowi Andrzejowi Łozowskiemu, Dyrekcji Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz wszystkich sponsorom. Znaczna część uczestników rajdu zadeklarowała swój udział w kolejnej imprezie z tego cyklu w dniu 12 sierpnia br.2012-06-15
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21423077

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno