"Nie spodziewaliśmy się tego!"

To była jednomyślna opinia reprezentantów Powiatu Gnieźnieńskiego goszczących w dniach 23-25 czerwca na 112. Ogólnoniemieckim Zlocie Turystyki Pieszej w partnerskim powiecie Teltow-Flaeming.

Dzięki zaproszeniu wystosowanemu przez Starostę Powiatu Teltow- Flaeming – Peera Giesecke, dziesięciu turystów – członków Organizacji Turystycznej Szlak Piastowski oraz Gnieźnieńskiego Oddziału PTTK wędrowało m.in. po szlaku młynów od Mellensee do Saalow, na krańcu którego, znajduje się unikalny pod względem technicznym młyn-stodoła, poznawało uroki szlaku prowadzącego śladami wojen napoleońskich w okolicach Großbeeren, czy też podążało szlakiem Carla Friedricha Schinkla - architekta pruskiego znanego, co ciekawe, również w Gnieźnie i Poznaniu Punktem kulminacyjnym Zlotu była wizyta w Bad Belzig, gdzie goście z Powiatu Gnieźnieńskiego, na czele ze Starostą Dariuszem Pilakiem oraz Wicestarostą Robertem Andrzejewskim, wraz z pięcioma tysiącami pasjonatów turystyki uczestniczyli w uroczystym korowodzie.

112. Zlot Turystyki pieszej zakończył wspólny piknik na terenie pałacu Diedersdorf, będący okazją do podsumowania przygód na szlakach.