Memoriał Jerzego Palickiego

8 lipca bieżącego roku 62 zawodników stanęło na starcie w Strzyżewie Kościelnym, aby rywalizować na trasie „Błękitnej Pętli" - zawodów będących memoriałem znanego, gnieźnieńskiego kolarza, Jerzego Palickiego.

Uczestnicy wyścigu głównego mieli do pokonania 5 okrążeń, czyli aż 70 km. Rywalizujący w kategorii amatorów zmierzyli się z trasą o długości 28 km. Znakomicie zaprezentował się reprezentant TGV CLUB Kościan - Filip Naskręt, który bardzo szybko oderwał się od peletonu i pewnie utrzymywał przewagę, by na mecie sięgnąć po zwycięstwo. Spośród reprezentantów Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego najlepszy wynik uzyskał Dawid Marosz zajmując trzecie miejsce w kategorii Masters I. Nad zawodami patronat objął Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego – Dariusz Pilak, który wręczał puchary dla zwycięskich zawodników.

Zawody corocznie organizuje Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego, poświęcone są one pamięci największego kolarza wywodzącego się z Gniezna – nieżyjącego Jerzego Palickiego. „Błękitna Pętla” jest znaczącym terminem w kalendarzu nie tylko wielkopolskich kolarzy – gościliśmy zawodników z Piły, Szczecina, Bytowa, Zielonej Góry, Torunia, Wrocławia i innych miast. – Bardzo się cieszę, że mogłem patronować tak znakomitej imprezie – powiedział po zawodach starosta Dariusz Pilak. – Upamiętnianie ważnych postaci wywodzących się z terenu naszego powiatu to obowiązek nas wszystkich. A przecież nie ma lepszego sposobu, jak upamiętnienie sportowca poprzez sport. Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zaciętej rywalizacji do końca.