Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Finał Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w Turystycznych Rajdach Samochodowych o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego 2012

Zgodnie z nazwą, Turystyczny Rajd Samochodowy „Jesień’2012” odbywał się w 14.10.br. w prawdziwie jesiennej scenerii, a trasa rajdu pozwalała jego uczestnikom podziwiać piękno przyrody o tej porze roku.

Była to już niestety ostatnia w tym roku impreza zorganizowana przez Delegaturę AW Gniezno w ramach cyklu „Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w turystycznych rajdach samochodowych o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego w 2012 roku”.

Zgodnie z itinererem tym razem załogi pokonywały trasę z Kłecka przez Karniszewo, Mieleszyn, Łopienno, Przysiekę, Popowo Podleśne, Kowalewo i Rzym do Mielna, a meta rajdu znajdowała się na parkingu w lesie obok zajazdu „Drogorad”. Gośćmi honorowymi imprezy byli: Prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle, Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, Wójt Gminy Mieleszyn Janusz Kamiński, Kierownik Filii POL-CAR w Gnieźnie Aleksander Puchalski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku Zbigniew Bubacz.

Załogi podczas przejazdu trasy rozwiązywały test BRD, odnotowywały punkty kontroli przejazdu, odpowiadały na przygotowane przez organizatorów imprezy pytania dotyczące spotykanych obiektów, wykonywały próby samochodowe i zręcznościowe.

Po zsumowaniu wyników okazało się, że w klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajęli Robert i Joanna Puk, II miejsce przypadło załodze Wojciech i Henryka Puk, a III miejsce zajęli Maciej i Katarzyna Małeccy.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył Zespół Delegatury AW w Gnieźnie, który tworzyły załogi : Joanna i Robert Puk, Henryka i Wojciech Puk oraz Krystyna i Wojciech Plucińscy. II miejsce zajął zespół „Ubezpieczeniowców”: Katarzyna i Maciej Małeccy, Sławomir Uściłowski i Anna Forman oraz Bartosz Pożegowiak i Grzegorz Słomowicz. III miejsce przypadło załogom tworzącym Zespół Gmin Powiatu Gnieźnieńskiego w składzie : Beata i Grzegorz Rossa reprezentujący Gminę Mieleszyn, Artur i Kacper Zybała z Gminy Niechanowo oraz Teresa Skrzypczak i Ewa Bzowa reprezentujące Gminę Gniezno. Puchary zwycięzcom w obu tych klasyfikacjach ufundował i wręczył Wójt Gminy Mieleszyn Janusz Kamiński. Załoga, która zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej otrzymała z rąk Kierownika Filii POL-CAR w Gnieźnie Aleksandra Puchalskiego certyfikat upoważniający do bezpłatnego skorzystania w czasie wybranego przez siebie weekendu z samochodu POL-CARu. Wszystkie załogi biorące udział w rajdzie otrzymały upominki od organizatora imprezy. Ponadto puchary AW otrzymały: kierowca Teresa Skrzypczak i pilot Ewa Bzowa, jako najlepsza załoga kobieca oraz Beata Rossa, która uzyskała najlepszy wynik w klasyfikacji pilotów.

Po podsumowaniu całego cyklu imprez, w klasyfikacji indywidualnej tytuł Mistrza Powiatu Gnieźnieńskiego w Turystycznych Rajdach Samochodowych w 2012 roku zdobyła załoga Maciej i Katarzyna Małeccy, Wicemistrzami zostali Artur i Kacper Zybała, a III miejsce przypadło Grzegorzowi i Beacie Rossa. W klasyfikacji zespołowej tytuł Mistrza Powiatu Gnieźnieńskiego wywalczyły drużyny Gmin Powiatu Gnieźnieńskiego, które tworzyły załogi reprezentujące Gminę Mieleszyn, Gminę Niechanowo i Gminę Gniezno. I Wicemistrzem został zespół Delegatury AW w Gnieźnie, a II Wicemistrzem zespół „Ubezpieczeniowców”. Puchary ufundowane dla zwycięzców w tych kategoriach przez Starostwo Powiatowe, wręczył zwycięzcom Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak.

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu poszczególnych rajdów w ramach całego cyklu, a szczególnie Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie, władzom samorządowym gmin: Gniezno, Niechanowo, Witkowo, Łubowo, Kłecko i Mieleszyn oraz firmom : POL-CAR Filia w Gnieźnie, EKO-INSBUD Piotr Kaczmarek , „SAVITOR” – producent słodyczy z Gniezna oraz Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Magdalena Jesiołowska.

Opracowanie tekstu: KD
Zdjęcia foto: AL2012-10-16
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21423118

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno