Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Czy targi turystyczne mają przyszłość?

Oferta Gniezna, Ziemi Gnieźnieńskiej i Szlaku Piastowskiego była mocno prezentowana na tegorocznych targach turystycznych Tour Salon w Poznaniu. Powiat Gniezno był obecny na stoisku Wielkopolski, z kolei na samodzielnych standach prezentowały się Miasto Gniezno, Organizacja Turystyczna Szlak Piastowski oraz regionalne muzea.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych – Tour Salon w Poznaniu odbywały się w dniach od 24 do 27 października br. W sumie w tym roku na imprezie obecnych było ponad 650 - ciu wystawców z kraju i zza granicy ( m.in. z Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Finlandii, Hiszpanii, Grecji, Ukrainy, Czech, Singapuru, Republiki Seszeli, RPA, Indii, Malezji, Stanów Zjednoczonych, Brazylii,) Mimo tej dużej ilości wystawców, odczuwalny był wszechobecny w Polsce, jak i w Europie kryzys gospodarczy.

Największa ilość pytań ze strony odwiedzających stoisko powiatu dotyczyła Szlaku Piastowskiego. Nie powinno to być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że w ostatnich miesiącach o szlaku jest stosunkowo głośno. Niewątpliwie przyznanie Szlakowi Piastowskiemu certyfikatu przez Polską Organizację Turystyczną jako najlepszemu produktowi turystycznemu w roku 2012, również przełożyło się na zainteresowanie szlakiem.

Powiat zachęcał odwiedzających przyjazdem do Gniezno i do powiatu poprzez przygotowane materiały promocyjne w ramach realizowanej kampanii unijnej pn. Tu powstała Polska. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również foldery dotyczące Gnieźnieńskiej Kolejki Wąskotorowej oraz wielkopolskiego odcinka drogi św. Jakuba.

Ogromną popularnością cieszyły się również plakaty edukacyjne, prezentowane na stoisku, odwołujące się do początków państwa polskiego. Mimo, że plakaty są przeznaczone i zostały już rozdysponowane za pośrednictwem kuratoriów oświaty do szkół podstawowych w Polsce, pytały o nie również placówki muzealne oraz szkoły wyższe.

Pomimo zmniejszającej się roli i znaczenia targów w branży turystycznej, wypieranych coraz silniej przez nowoczesne narzędzia promocyjne, w tym głównie przez Internet, obecność na najważniejszych targach turystycznych należy traktować jako kreację własnego wizerunku i prestiż. Za takie kluczowe miejsca ekspozycji swojej oferty Powiat Gniezno uznaje największe targi turystyczne w Polsce - w stolicy swojego regionu ( w październiku) oraz najważniejszą imprezę targową na świecie, tj. targi ITB w Berlinie ( w marcu ).

Targi turystyczne to również okazja do spotkania branży, wymiany poglądów, podpatrzenia pomysłów oraz uczestnictwa w różnego rodzaju konferencjach i szkoleniach.


2012-10-31
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 19-11-2017 r.    Licznik Odwiedzin21073330

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno