Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat Gniezno kolejny raz zagra w WOŚP

W najbliższą niedzielę, 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również i w Gnieźnie. Sztab WOŚP kolejny rok z rzędu mieści się w Centrum Kultury ‘Scena to Dziwna’. Wątek gnieźnieński pojawi się także w ambasadzie polskiej w Paryżu, a przedmioty ufundowane przez władze powiatu będzie można zlicytować na portalu Allegro.pl.

Swego rodzaju ciekawostką jest licytacja weekendowego pobytu dla 2 osób na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego pn. „Trzy dni w Wielkopolsce” wiosną 2013 roku (termin do uzgodnienia ze zwycięzcą), która zostanie przeprowadzona w ambasadzie polskiej w Paryżu. W ramach powyższej oferty Starosta Gnieźnieński ufunduje zwycięzcy kolację w swoim towarzystwie. W pakiecie mieści się pobyt w ekskluzywnym hotelu nieopodal Jeziora Powidzkiego, jak również m.in. zwiedzanie Gniezna z przewodnikiem, 30 min. przelot motolotnią nad miastem i okolicą, a także przejażdżka zabytkowymi pojazdami marki Citroen. Organizatorem tej niecodziennej licytacji jest Kazimierz „Tinkers” Kubów.

Na portalu Allegro.pl będą również licytowane przedmioty ufundowane przez osobistości życia politycznego, kulturalnego i sportowego naszego regionu. Do akcji przyłączył się m. in. Starosta Dariusz Pilak, który przekazał na aukcję obraz z 2009 r., autorstwa Jerzego Janowskiego pt.: „Koźlak XIX w.”. Obraz, wykonany farbą oleją na płycie o rozmiarach 13 cm x 18 cm, przedstawia znajdujący się niegdyś w okolicach Mielżyna wiatrak, który uległ całkowitemu zniszczeniu podczas wichury w listopadzie 1998 roku.

Wszystkich mieszkańców Powiatu Gnieźnieńskiego zachęcamy do włączenia się do wspólnego grania w trakcie 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Im więcej uda zebrać się pieniędzy, tym więcej będzie można pomóc w ramach tegorocznego orkiestrowego hasła: ‘ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów’.
O tym co się będzie działo w niedzielę 13 stycznia w eSTeDe - w sztabie WOŚP, można przeczytać na stronie www.scenatodziwna.eu:

„W tym roku gnieźnieński sztab WOŚP przejęli młodzi ludzie. Natomiast Finał WOŚP ponownie rozegra się w eSTeDe. Tym razem Centrum Kultury proponuje powrót do idei Orkiestrowej, grają tylko, ci którzy nie biorą za to kasy. Nie będzie więc gwiazd, które kasują zwroty kosztów w wysokości dobrego honorarium. To wcale nie znaczy, że będzie gorzej. Nie zabraknie znanych wykonawców. Już od 16.00 zacznie się granie, które z przerwą na Światełko do Nieba potrwa niemal do 22.00. Bardzo różnorodny bogaty program wróży dobrze koncertowi, podczas którego usłyszymy między innymi Kroolika Underwooda, Kubę z Collegium Elemente i Pemera i Trasora z Kartel TCB. Nie tylko jednak hip hop będzie miał godnych reprezentantów.

Jedynym zespołem przyjezdnym bez gnieźnieńskich konotacji jest Padlina Szarika, mocne granie z niezwykłym poczuciem humoru to będzie punkowy początek. Zaraz po gościach ze Słupcy dwie kapele z eSTeDe. I to będzie muzyka reggae. BAPU znane gnieźnieńskiej publiczności rozgrzeje WOŚP energetycznym melodyjnym ska. Potem na scenie pojawi się Big Up. Zespól dużo bliżej rootsowych brzmień z Jamajki, zespól ma na swoim koncie między innymi wspólne koncerty z Bakshishem. O godzinie 18.00 rozpocznie się blok hip hopowy. Stara sprawdzona gwardia czyli Kuba (Collegium Elemente), Pemer (Kartel TCB), Trasor (Kartel TCB) i Kroolik Underwood, oraz DJ LUI. Wykonawcy, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Możemy się spodziewać naprawdę dobrego RAP-u. Jeszcze przed światełkiem do nieba zagrają Usta Mariana, mocniejsze granie kapeli przygotuje nas do Światełka do Nieba. Po nim dla miłośników mocnego grania jeszcze 2 zespoły. Fontaine i Jerry Melon. Bogaty mocny repertuar koncertu finałowego WOŚP w eSTeDe to nie wszystkie atrakcje w Centrum Kultury przy Roosevelta 42. Od godziny 10.00 do 11.00 Maria Kwaśnik instruktor eSTeDe zaprasza na Paneurytmię Taniec Dobra. Od 11.00 do 13.00 państwo Wojciechowscy prowadzić będą kąpiele w dźwiękach. Dla najmłodszych kącik zabaw kreatywnych poprowadzi Bajkowy Świat od 12.00 do 15.00. O 15.00 wyruszy specjalny „wośpowy” marsz Nordic Walking pod kierunkiem Zdzisława Pawłowskiego (instruktor eSTeDe). Od 10.00 do 12.00 będzie się można nauczyć Pierwszej Pomocy po kursach odbędzie się także pokaz Pierwszej Pomocy.”

2013-01-11
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20746676

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno