Strona główna Mapa serwisu Kontakt
    Wojskowa Komenda Uzupełnień poszukuje kandydatów na szkolenie w służbie przygotowawczej – korpus szeregowych (szkolenie odbywa się w terminie od 04/05 maja 2017r. do 31 sierpnia 2017r.     Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Noworoczne spotkanie Powiatu Gnieźnieńskiego

W dniu 21 stycznia w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne Powiatu Gnieźnieńskiego.

W spotkaniu udział wzięli m.in. JE Ks. Abp Józef Kowalczyk Prymas Polski, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, gnieźnieńscy parlamentarzyści, delegacje partnerskich powiatów z Niemiec i Ukrainy, włodarze gmin Powiatu Gnieźnieńskiego, a także reprezentanci środowiska gospodarczego i instytucji publicznych powiatu.

Gospodarzami uroczystości byli Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Zdzisław Kujawa oraz Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak.

Spotkanie rozpoczął krótki recital solistki operowej Marii Gronostaj, studentki drugiego stopnia Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. W repertuarze artystki znalazły się utwory kompozytorów polskich i zagranicznych, zarówno pieśni, jak i arie z repertuaru operowego i kantatowo-oratoryjnego. Solistce akompaniował Franciszek Musioł, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureat wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Padwie, Katanii, Bari, Asti, Caraglio.

Spotkania noworoczne organizowane przez powiat gnieźnieński przeszły do tradycji, podobnie jak wygłaszane z tej okazji noworoczne orędzie prymasa. JE Ks. Abp Józef Kowalczyk podzielił się refleksją płynącą z minionego roku, składając wszystkim obecnym życzenia noworoczne. Starosta Dariusz Pilak podsumował natomiast miniony rok i omówił plany Zarządu Powiatu na rok bieżący. - Rok 2012 za nami. Był to rok trudny ale mimo wszystko udany – rozpoczął Starosta – Zakończyliśmy jedną z największych w ostatnich latach inwestycji z udziałem środków unijnych. Mam na myśli rewitalizację budynku pokoszarowego przy ulicy Sobieskiego, w którym obecnie mieszczą się trzy szkoły ponadgimnazjalne oraz Powiatowy Urząd Pracy. Oficjalnie otwarty kilka dni temu, nowoczesny budynek służy przede wszystkim młodzieży. Posiada wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a jego widok w sposób niekwestionowany wpływa na estetykę przestrzeni publicznej miasta – zaznaczył. – Ponadto zgodnie z założeniami odbudowaliśmy spaloną wieżę widokową w dusznie, w gminie Trzemeszno, jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w naszym powiecie. Co ważne, udało się tego dokonać dzięki współpracy z samorządami – gminnym i wojewódzkim – wymieniał inwestycje powiatu w roku ubiegłym D. Pilak. – Powiat gnieźnieński aktywnie przygotowuje się do kolejnej perspektywy unijnej. Jednym z przykładów jest podjęcie inicjatywy związanej z przebudową Szlaku Piastowskiego, kluczowego produktu turystycznego zarówno dla Wielkopolski, jak i dla Kujaw. Pierwsze efekty naszych działań, popartych współpracą dwóch Marszałków są już widoczne – nowy przebieg Szlaku oraz prestiżowy certyfikat dla szlaku Piastowskiego nadany przez Polską Organizację Turystyczną. Wierzę, że Gniezno i Powiat Gnieźnieński odniosą dzięki temu liczne korzyści inwestycyjne i promocyjne. W roku 2013 będziemy kontynuowali realizację projektów unijnych, m.in. projekt pn. „Tu powstała Polska”, poprzez który budujemy świadomość młodych Polaków, że Państwo Gnieźnieńskie powstało właśnie tutaj, że Gniezno było pierwszą stolicą Polski –dodał Starosta. - Jednym z istotnych zadań jest Promocja gospodarki, w tym roku po raz siódmy uhonorujemy najlepszych przedsiębiorców „Orłem Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2011-2013”. W budżecie Powiatu zabezpieczono ponad 400 tys. Złotych z przeznaczeniem na utworzenie w gminie Czerniejewo strefy aktywacji gospodarczej. Kolejne środki przeznaczymy na wykonanie koncepcji architektonicznej i technologicznej dla budynków szpitala przy ul. 3 maja, by zapewnić niezbędne dla jego prawidłowego działania inwestycje – wyliczał D. Pilak. - W roku 2013 Powiat gnieźnieński będzie także kontynuował politykę zagraniczną mającą na celu zbliżenie kultur, czerpanie pozytywnych wzorców oraz dzielenie się własnymi doświadczeniami z partnerskimi powiatami – podkreślił, zwracając się do zagranicznych gości w języku niemieckim i ukraińskim.

Życzenia noworoczne, a także krótkie omówienie współpracy z Powiatem Gnieźnieńskim przedstawili również partnerzy zagraniczni powiatu: Holger Lademann wicestarosta powiatu Teltow – Flaming, dr Tobias Von Elsner, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Historii i Kultury w Magdeburgu oraz Anatoliy Petrenko Przewodniczący Lokalnej Administracji Rejonu Humańskiego

Jednym z głównych punktów spotkania noworocznego było wręczenie, po raz pierwszy w roku 2013 nagrody Gnieźnieńskiej Kapituła Orła Białego. Głównym celem Kapituły, której skład tworzą osoby, które od 1999 roku piastowały funkcję Starosty Gnieźnieńskiego jest wyróżnienie ludzi, którzy całokształtem działalności publicznej, społecznej i zawodowej przyczyniły się do rozwoju i promocji Powiatu Gnieźnieńskiego w szczególności w sferze gospodarczej, kulturalnej, naukowej, edukacyjnej i społecznej. Nagroda ma charakter prestiżowy i przyjmuje postać statuetki odlanej z brązu oraz srebrnego pinsa, a także specjalnej legitymacji podpisanej przez członków Kapituły. Pierwszymi Laureatami Nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego zostali: Helena Kowalewska oraz prof. dr hab. Stefan Jurga.

Życzenia noworoczne, zgromadzonym złożył także Przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Kujawa, wyrażając nadzieję, aby nadchodzący czas dał wszystkim gościom tej wyjątkowej uroczystości siłę i determinację w dążeniu do osiągnięcia wspólnych celów, wspólnego dobra i aby Nowy Rok przyniósł realizację planów, zamierzeń, spełniając ich dążenia i aspiracje.

Na zakończenie spotkania słowa do zgromadzonych skierował Piotr Florek Wojewoda Wielkopolski, który dziękując za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w spotkaniu noworocznym Powiatu Gnieźnieńskiego i życzył zgromadzonym realizacji planów na rok 2013.


2013-01-23
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt wspierania biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 27-04-2017 r.    Licznik Odwiedzin18528182

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno