Stypendia naukowe dla uczniów szkół Powiatu Gnieźnieńskiego

W miniony piątek, 114 uczniów z dwunastu szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Gnieźnieńskiego odebrało stypendia naukowe z rąk Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka.

. Wśród uhonorowanych w ten sposób, znalazły się osoby osiągającenajwyższe wyniki z poszczególnych przedmiotów: język polski, język obcy, matematyka, fizyka, chemia, historia, geografia, biologia i przedmiotów zawodowych. Na wsparcie uzdolnionej młodzieży przeznaczyliśmy w tym roku ponad 74 tysiące złotych. Wyrażam nadzieję, że stypendia, które uczniowie szkól ponadgimnazjalnych Powiatu Gnieźnieńskiego otrzymywać będą do końca bieżącego roku szkolnego, będą wsparciem dla uzdolnionej młodzieży naszego regionu i pozwolą im na rozwinięcie swoich pasji - dodał Starosta.

Uroczystość uświetniły występu stypendystów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz „Szczuna z Kareji”, czyli Jarosława Mikołajczyka.

Wśród tegorocznych stypendystów znaleźli się:

I Liceum Ogólnokształcące: Hubert Jóźwiak, Oliwia Antczak, Katarzyna Kabzińska, Monika Stochaj, Joanna Miękiszak, Michał Owczarzak, Mateusz Wojdyło, Korneliusz Pieczyński.

II Liceum Ogólnokształcące: Łukasz Wojdanowicz, Maurycy Dajwłowski, Maksymilian Sych, Błażej Smyk, Dorota Wojtaszek, Hubert Zyk, Adam Kasprzak, Dominik Pankros.

Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego: Marcin Tomczak, Martyna Kaźmierczak, Paulina Popek, Mateusz Kabaciński, Joanna Wincek, Joanna, Zwolenkiewicz, Aleksandra Springer, Agata Dolata.

Zespól Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych: Anna Hopcia, Klaudia Mikołajczak, Patryk Kusy, Dawid Haławski, Anna Średzińska, Dagmara Labrenz, Krzysztof Figiel, Mateusz Kabziński, Jagoda Buczkowska, Mikołaj Meller, Julita Wojnowska, Krzysztof Krupa.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1: Patrycja Brodowiak, Monika Orchowska, Jakub Czarnecki, Joanna Grabowska, Kinga Zielińska, Adrian Burzyński, Paweł Trzciński, Marta Łęc, Joanna Siejak, Dawid Drzewiecki, Angelika Radosz.

Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2: Patrycja Ciszek, Maciej Będzieszak, Patryk Tassarek, Kornel Furmańczyk, Patryk Szulc, Artur Nowakowski, Dawid Zając, Mateusz Zamiara, Sława Matuszyńska, Jakub Wawrowski, Marcin Bednarek, Tomasz Kolski

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3: Marcin Grześkowiak, Borys Kołodziejski, Daniel Beczek, Sylwia Łuczak, Karolina Karasiewicz, Andrzej Łukaszewski, Karolina Zioła, Zuzanna Lewandowska, Mariusz Budasz, Joanna Ciesielska, Natasza Chuda, Sara Radosz.

Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4: Dominik Rawicki, Klaudia Leszek, Cezary Gajewski, Monika Lazarek, Agnieszka Bartkowiak, Adrian Witczak, Emilia Wiśniewska, Sandra Domagała, Julita Szeszycka, Kamil Miękiszak, Tomasz Ciemniecki.

Zespół Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie: Izabela Dylawerska, Zuzanna Kupś, Angelika Obecna, Ewa Grzona, Marek Chojecki, Martyna Kowalczyk, Krystian Jabłoński, Jacek Dembowiak.

Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzemesznie: Katarzyna Jędrzejak, Paula Kolis, Monika Giza, Daria Pilarowska, Magdalena Szafrańska, Agnieszka Sobczyńska, Patrycja Wiśniewska, Mikołaj Welk, Milena Kulińska, Marta Skibińska.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie: Żaneta Kuszak, Aneta Kołodziejek, Piotr Pietryga, Sonia Wolek, Emilia Włodarczyk, Patrycja Krzewińska, Natalia Szturomska, Jakub Krzyśkowiak, Marzena Grabowska, Joanna Ziemba, Izabella Binkiewicz.

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych: Korneliusz Wojtkowiak, Małgorzata Braszka, Jan Burczak.