Trwa kolejna edycja akcji „Bezpieczne wakacje”

Tegoroczna edycja akcji “Bezpieczne wakacje”, wzorem lat ubiegłych, organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Akcję rozpoczął projekt pod nazwą „Bezpieczny wyjazd na wakacje”, który zaangażował 22 stacje kontroli pojazdów działające na trenie Powiatu Gnieźnieńskiego. W dniach 14 - 21 czerwca br., w wyznaczonych Stacjach Kontroli Pojazdów, mieszkańcy naszego powiatu mogli dokonać bezpłatnej weryfikacji stanu technicznego pojazdów. Zainaugurowana tuż przed wakacjami akcja, ma na celu podniesienie poziomu świadomości kierowców i innych uczestników ruchu odnośnie bezpieczeństwa na drogach i w podróży.

Projekt „Bezpieczne wakacje” w 2013 roku to także między innymi: troska o bezpieczeństwo wyjazdów i powrotów wakacyjnych, dbałość o odpowiedzialność kierowców i ich pasażerów oraz warsztaty pierwszej pomocy. W nadchodzących miesiącach planowane są kolejne projekty w ramach akcji, zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Zapraszamy do śledzenia strony www.powiat-gniezno.pl