Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Naucz się pomagać!

W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie spotkali się przedstawiciele lokalnego samorządu oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Celem spotkania była zapowiedź kolejnych działań w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

Tegoroczną akcję rozpoczął projekt pod nazwą „Bezpieczny wyjazd na wakacje”, który zaangażował 22 stacje kontroli pojazdów działające na trenie powiatu gnieźnieńskiego. W dniach 14 - 21 czerwca br., mieszkańcy naszego powiatu mogli w nich dokonać bezpłatnej weryfikacji stanu technicznego swoich pojazdów. Z informacji, które wpływają do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie od właścicieli stacji wynika, że akcja cieszyła się dużym powodzenie. Jak podkreśla Sekretarz Powiatu – Małgorzata Cichomska-Szczepaniak, zainaugurowane tuż przed wakacjami działania, mają na celu nie tylko podniesienie poziomu świadomości kierowców i innych uczestników ruchu, odnośnie bezpieczeństwa na drogach i w podróży, ale i wzrost ich wiedzy w dziedzinie udzielania pomocy przedmedycznej. Poza wypadkami komunikacyjnymi, organizowane w zakresie pierwszej pomocy szkolenia i pokazy, mają obejmować również postępowanie w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas letniego wypoczynku.
W nadchodzących miesiącach planowane są kolejne projekty w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, w tym dotyczące między innymi: bezpieczeństwa powrotów wakacyjnych, dbałości o odpowiedzialność kierowców i ich pasażerów w podróży oraz spotkań warsztatowych z najmłodszymi stażem kierowcami.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych odsłonach akcji. Już w poniedziałki: 29 lipca i 5 sierpnia w godzinach 9.30 – 14.00 w holu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przy ulicy Jana Pawła II 9/10, Ratownicy Medyczni zaprezentują jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy podczas nieszczęśliwych wypadków na urlopie. Z kolei w piątki: 2 sierpnia i 9 sierpnia, również w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, w godzinach 9.00 – 14.00 Ratownicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, pokażą jak zachować się będąc świadkiem wypadku komunikacyjnego.

Jak wspólnie podkreślali Komendant Powiatowy PSP w Gnieźnie mł. bryg. Jacek Michalak oraz Rafał Grześkowiak - Kierownik Pogotowia Ratunkowego, umiejętność podjęcia szybkiej decyzji oraz skutecznego udzielenia pierwszej pomocy może wspomóc działania służb ratowniczych, ale co najważniejsze uratować ludzkie życie.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w akcji „Bezpieczne wakacje”.2013-07-22
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21420688

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno