Strona główna Mapa serwisu Kontakt
    PWB- w dniu 28 kwietnia konsultacje w PWB odwołane z powodu szkolenia. Za utrudnienia przepraszamy.     Wojskowa Komenda Uzupełnień poszukuje kandydatów na szkolenie w służbie przygotowawczej – korpus szeregowych (szkolenie odbywa się w terminie od 04/05 maja 2017r. do 31 sierpnia 2017r.     Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

The Colors w eSTeDe

Tegoroczna edycja Polskiej Akademii Gitary zapowiada się bardzo ciekawie nie tylko dla miłośników brzmień klasycznych. Piękny jazzowy koncert zapowiada się 23 sierpnia w eSTeDe.

The Colors to mistrzowska grupa, której nie trzeba w Gnieźnie fanom jazzu przedstawiać. Krzysztof Ścierański to jeden z najlepszych polskich basistów, podobnie Marek Raduli to gitarzysta światowego formatu. Trudno zresztą nie powiedzieć o Bernardzie Maselim inaczej niż jak o mistrzu wibrafonu, a Przemysław Kuczyński, mimo, że reprezentuje nieco młodsze pokolenie nie ustępuje w niczym swoim kolegom – to zdecydowanie jeden z ciekawszych perkusistów jazzowych w Polsce.

Polska Akademia Gitary już dawno wykroczyła poza brzmienia klasyczne. W tym roku po raz kolejny w Gnieźnie zabrzmi w ramach festiwalu muzyka jazzowa z solidną gitarą w tle. Marek Raduli – gitarzysta super grupy The Colors to jeden z filarów polskiej gitary jazzowej i rockowej. Grał z wieloma wybitnymi muzykami, choć często można by napisać, że to oni mieli przyjemność grać z nim. Publiczności rockowej zapewne kojarzy się z grupami Budka Suflera czy Wanda i Banda. Zaczynał jednak jako perkusista zespołu TSA. Dziś to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gitar na polskiej scenie.

Krzysztof Ścierański pierwszy polski basista jazzowy, który za namową śp. Kuby Florka rozpoczął solowe koncerty na bas. Jego specyficzny styl gry na gitarze basowej, przez wiele lat stał się wyznacznikiem dla wielu młodych adeptów tego instrumentu. W The Colors realizuje najpełniej swoje fuzionowe i jazzrockowe zamiłowania. Bernard Maseli obok The Colors to przede wszystkim Walk Away i The Globetroterrs. Wieloletnia przyjaźń nie tylko muzyczna z Krzysztofem Ścierańskim i Markiem Radulim sprawia, że koncerty przeradzają się w pełne radości i ekspresji muzyczne show. Niełatwe zadanie spoczywa na Przemysławie Kuczyńskim. Popularny „Benbeneq” niejednokrotnie musi trzymać w rytmicznych ryzach starszych kolegów, co biorąc pod uwagę, że i bas w wielu partiach staje się instrumentem solowym jest zadaniem dla wytrawnego perkusisty, na szczęście Kuczyński takim właśnie jest. Specjalny koncert w ramach Polskiej Akademii Gitary odbędzie się 23 sierpnia w amfiteatrze Centrum Kultury eSTeDe o 20.00. Wstęp wolny.2013-08-22
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt wspierania biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 27-04-2017 r.    Licznik Odwiedzin18528848

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno