Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Inwestujemy w szkoły

Już we wrześniu, po raz pierwszy w historii szkoły, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie będą mogli korzystać ze szkolnych toalet bez konieczności opuszczenia budynku. Dotej pory dostęp do toalet chłopców możliwy był tylko z zewnątrz.

W okresie wakacyjnym w II LO wyremontowane zostały sanitariaty. W celu przeprowadzenia wyczekiwanego remontu i zapewnienia dostępności do toalet od wewnątrz budynku, zaprojektowano w nim klatkę schodową wydzieloną na parterze z części toalet dziewcząt, a w piwnicy między innymi z pomieszczenia dawnej kotłowni. Skończą się więc jesienne wędrówki po kałużach, a zimowe przez śnieg. Stare, zewnętrzne wejściepełnić będzie rolę awaryjnego. Do końca wakacji obie toalety zostaną przebudowane w obrębie istniejących pomieszczeń budynku. Także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, przy ulicy Cieszkowskiego letnie wakacje przyniosły z sobą kolejne inwestycje. Sala gimnastyczna do tej pory kojarzyła się uczniom, nauczycielom i rodzicom z bardzo nieprzyjemnym zapachem, przenikającym plecaki i ubrania sportowe. Szkolną anegdotą jest opowieść, że rodzice, chcąc sprawdzić, czy ich dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, musieli jedynie powąchać plecak. Dzięki wymianie podłogi sportowejoraz usunięciu środków do konserwacji drewna stosowanych przed 30 laty, sala po wielu latach nabrała nowego blasku i ... świeżości.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzemesznie przeprowadził natomiast remont budynku przy ulicy Kosmowskiego 5. Na uczniów uczęszczających od września do ZSP w Trzemesznie czekają odnowione korytarze i wymieniona stolarka drzwiowa w pawilonie.Nowego wyrazu nabrała także aula – wizytówka szkoły, która została odnowiona, a jej dzisiejszy wygląd doskonale łączy tradycję z nowoczesnością. Zmodernizowane nagłośnienie i oświetlenie zapewni doskonałą oprawę szkolnych uroczystości. Kolejne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych pojawiły się z kolei w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku w którym dokonano likwidacji barier architektonicznych, oraz w SOSW nr 1 w Gnieźnie, gdzie w części mieszkalnej wymieniono instalację gazową. Również instalacja, w tym przypadku jednak elektryczna i oświetleniowa, podlegała wymianie w wybranych salach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. Koszt inwestycji poczynionych przez Powiat w ostatnich miesiącach to ponad 330 tys. złotych. Wszystkie remonty dobiegają już końca. Pracowite lato w gnieźnieńskich szkołach ponadgimnazjalnych i Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych, z pewnością poprawi komfort uczniów i pracowników, przynosząc z sobą przez lata wyczekiwane udogodnienia.

2013-08-27
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 19-11-2017 r.    Licznik Odwiedzin21073124

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno