Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Bezpieczny powiat bezpieczne wakacje 2013 – podsumowanie

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie podsumowało akcję „Bezpieczne wakacje” prowadzoną w 2013 roku. Tegoroczną akcję rozpoczął projekt pod nazwą „Bezpieczny wyjazd na wakacje”...

, który zaangażował 22 stacje kontroli pojazdów działające na trenie powiatu gnieźnieńskiego.

W dniach 14-21 czerwca br., mieszkańcy naszego powiatu mogli w nich dokonać bezpłatnej weryfikacji stanu technicznego swoich pojazdów.

Kolejna część akcji obejmowała bezpłatne warsztaty i pokazy z zakresu umiejętnego i profesjonalnego udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych oraz w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń, chociażby podczas letniego wypoczynku. W poniedziałki: 29 lipca i 5 sierpnia w holu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie Ratownicy Medyczni prezentowali jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo, w trakcie trwania akcji Ratownicy wykonywali bezpłatne pomiary glikemii i ciśnienia tętniczego. Z kolei w piątki: 2 sierpnia i 9 sierpnia, również w Starostwie Powiatowym, Ratownicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, demonstrowali jak zachować się będąc świadkiem wypadku komunikacyjnego, zadbać o bezpieczeństwo poszkodowanych i własne. Każda z osób odwiedzających w tych dniach urząd otrzymała bezpłatny mini-informator, w którym w przystępny sposób opisano jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

„Bezpieczny powrót z wakacji” to kolejny etap akcji. W tygodniu 19-23 sierpnia, kolejny raz kierowcy z naszego powiatu mogli zbadać stan techniczny swoich pojazdów po okresie urlopowym. Także i tym razem w działania zaangażowały się wszystkie - 22 stacje kontroli pojazdów z powiatu gnieźnieńskiego.

Dopełnieniem działań było uświadomienie mieszkańców powiatu, niejako „w praktyce”, odnośnie skutków zażywania środków odurzających i ich wpływu na postrzeganie rzeczywistości. W tygodniu 9-13 września w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie można było bezpłatnie skorzystać z symulatora zderzeń i alkogogli, dzięki którym każdy z nas był w stanie uświadomić sobie jakie odczucia towarzyszą człowiekowi podczas stłuczki lub po spożyciu alkoholu. Symulator zderzeń (symulujący zderzenie z prędkością 7 km/h), udostępniony dzięki uprzejmości Polskiego Związku Motorowego w Gnieźnie znajdował się w holu Starostwa i dostępny był dla każdego po zgłoszeniu przy biurze podawczym.

Z alkogogli, które wypożyczyła gnieźnieńska Policja można było natomiast skorzystać w Wydziale Komunikacji na specjalnie oznaczonych stanowiskach.
Z lekcji w praktyce korzystali zarówno najmłodsi, np. przedszkolaki z przedszkola Sióstr Miłosierdzia z Gniezna, jak i młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Niechanowa.

Organizatorami akcji było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie przy współudziale Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, Polskiego Związku Motorowego w Gnieźnie oraz 22 stacji kontroli pojazdów z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Koordynatorem tegorocznych działań była Małgorzata Cichomska-Szczepaniak – Sekretarz Powiatu Gnieźnieńskiego.

Przeprowadzona akcja wskazuje na społeczną potrzebę organizowania podobnych działań w przyszłości dlatego już w krótce planowane będą kolejne inicjatywy przewidziane do realizacji w ramach „Bezpiecznych wakacji 2014” i włączenie się w jej przebieg Społecznej Straży Rybackiej.


2013-10-11
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 17-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21446202

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno