Arkadiusz Szymański mistrzem świata juniorów w speedrowerze!

Od 5 listopada br. w Południowej Australii odbywają się speedrowerowe mistrzostwa świata. W zawodach bierze udział 13 zawodników z Polski, w tym dwójka gnieźnian – Sandra Tamborska i Arkadiusz Szymański.

Miniony weekend okazał się bardzo udany dla reprezentantów Polski, którzy zdobyli złote medale Mistrzostw Świata par zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów, a także wygrali zawody o Puchar Federacji ICFS.Mistrzostwo Świata Par Juniorów w speedrowerzena torze w Murraylandsdla Polski zdobyli: Arkadiusz Szymański, Michał Sassek i Bartosz Grabowski. Młodzi Polacy okazali się bezkonkurencyjni i pewnie pokonali swoich rówieśników z Australii, Anglii i Walii. Warto także podkreślić, że rewelacyjnie spisujący się podczas całego turnieju zawodnik Orła Gniezno poprowadził Polskę do zwycięstwa w Pucharze Federacji ICFS. Był najlepszym speedrowerowcem tych zawodów i zdobył aż 22 pkt!!!