10 lat UKS „Błyskawica”

Uczniowski Klub Sportowy „Błyskawica” działający przy Gimnazjum w Zespole Szkół w Niechanowieobchodził Jubileusz 10–lecia swojej działalności.

Wśród wielu gości zaproszonych przez Prezesa Klubu Tomasza Wojciechowskiego na uroczystej gali obecni byli między innymi Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Telesfor Gościniak oraz Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak.

Podczas otwarcia spotkania Prezes UKS „Błyskawica” Tomasz Wojciechowski mówił o początkach działalności klubu, misji i ideach przyświecających jego funkcjonowaniu.Doceniając zasługi osób związanych z istnieniem „UKS Błyskawica” Telesfor Gościniak Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego wręczył pani Elżbiecie Rzepeckiej-Roszak Dyrektor Zespołu Szkół w Niechanowie jednocześnie członkowi Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego Błyskawica w Niechanowie; panu Eugeniuszowi Zamiar Wójtowi Gminy Niechanowo i Tomaszowi Wojciechowskiemu Prezesowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „Błyskawica”Godło Promocyjne Powiatu Gnieźnieńskiego.

Z okazji doniosłego jubileuszu Medale Milenijne dla pani Róży Grabowskiej Dyrektor do spraw Gimnazjum Zespołu Szkół w Niechanowie, Karolinie Staszak sekretarzowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „Błyskawica” w Niechanowie i panu Andrzejowi Penkertowi Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Błyskawica” w Niechanowie wręczył Starosta Dariusz Pilak, który gratulował UKS „Błyskawicy” dotychczasowych osiągnięć i pracy na rzecz rozwoju fizycznego i społecznego uczniów naszego powiatu.

Podczas uroczystości za zasługi w rozwoju Unihokeja w Wielkopolsce Starosta Dariusz Pilak został uhonorowany medalem wręczonym przez Krzysztofa Zawadzkiego Prezesa Wielkopolskiego Związku Unihokeja.

Najważniejsze osiągnięcia „UKS Błyskawica”: Obecnie w Klubie trenuje około 110 zawodniczek i zawodników w 8 kategoriach wiekowych od dziecka do seniora z czego 80 zawodników i zawodniczek posiada licencje sportowe w Polskim i Wielkopolskim Związku Unihokeja.