V Mistrzostwa Wielkopolski w ramach Licealiady w Unihokeja i medal dla Starosty

W dniach 4-5 grudnia 2013 roku w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie rozegrano V Finał Wielkopolski w ramach Licealiady w Unihokeja Dziewcząt i Chłopców.

Tegoroczny Finał zaszczyciło swoją obecnością wielu ważnych gości, którzy dokonali oficjalnego otwarcia turnieju: Prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” w Poznaniu Zdzisław Urbańczyk, Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Pilak, Koordynator Sportowy SZS Jerzy Imbierowicz, Inspektor ds. Sportu w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie Tomasz Pokładecki, Dyrektorzy III i II LO w Gnieźnie - Beata Czechańska oraz Paweł Goźdź.

Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia Staroście Dariuszowi Pilakowi oraz Jerzemu Imbierowiczowi pamiątkowych medali za zasługi dla wielkopolskiego sportu, w tym także unihokeja.

Mecze trwające 2x10 min rozegrano systemem „każdy z każdym”. Organizatorami turnieju był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” z Poznania we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Unihokeja w Poznaniu, Starostwem Powiatowym w Gnieźnie i nauczycielami z II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Koordynatorem turnieju był Wiceprezes WZU w Poznaniu Pan Tomasz Wojciechowski.

Wyniki w kategorii Dziewcząt:
I miejsce: Zespół Szkół Zawodowych z Wolsztyna
II miejsce: III Liceum Ogólnokształcące z Gniezna
III miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 z Jarocina
IV miejsce: Zespół Szkół nr 1 ze Zbąszynia
V miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących z Wolsztyna

Wyniki w kategorii Chłopców:
I miejsce: IV Liceum Ogólnokształcące z Poznania
II miejsce: Zespół Szkół Zawodowych z Wolsztyna
III miejsce: Zespół Szkół Technicznych z Turka
IV miejsce: II Liceum Ogólnokształcące z Gniezna
V miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Gniezna