Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

PIFE pozostanie w Gnieźnie!

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak poinformował dziś na konferencji prasowej, iż Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich pozostanie w Gnieźnie w okresie trwania perspektywy unijnej 2014 - 2020.

„Do końca czerwca punkt będzie działał na podstawie aktualnej umowy. Po tym terminie, podpiszemy nowy dokument, który zagwarantuje istnienie tego miejsca” – powiedział Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego na konferencji prasowej zorganizowanej w biurze Senatora Piotra Gruszczyńskiego. Gnieźnieński punkt będzie obsługiwał 350 tys. mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, wągrowieckiego, słupeckiego oraz wrzesińskiego.

Zadowolenia z tego faktu nie kryje Starosta Dariusz Pilak, który od stycznia zabiegał o przywrócenie punktu w Gnieźnie na mapę sieci lokalnych PIFE w Wielkopolsce. Dużą aktywność w zakresie przywrócenia punktu w Gnieźnie wykazały również poszczególne samorządy zlokalizowane na terenie powiatu oraz gnieźnieńscy parlamentarzyści.

Przypomnijmy, w dniu 8 lutego 2008 r. w Gnieźnie powstał Punkt Informacyjny Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (PI WRPO). W kwietniu 2009 roku Ministerstwo Rozwoju Regionalnego objęło punkt dodatkowym dofinansowaniem. Od tego momentu zmieniła się nazwa jednostki na Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) i rozszerzył się zakres działalności informacyjno-promocyjnej. PI FE od samego początku działał w strukturze Starostwa Powiatowego w Gnieźnie – w ramach Wydziału Promocji i Rozwoju. Siedziba PIFE znajduje się w zasobach GARG sp. z o.o. przy ulicy Rynek 10/1. W trakcie funkcjonowania punktu, tj. od dnia 8 lutego 2008 r. do dnia 31 stycznia 2014 r. udzielono łącznie 6 856 bezpłatnych konsultacji.

Zawirowania wokół przyszłości PIFE w Gnieźnie powstały na początku bieżącego roku, kiedy w dniu 20 stycznia 2014 roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę nr 4249/2014 w sprawie: ustalenia liczby, lokalizacji oraz procedury wyboru Lokalnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w okresie programowania 2014 – 2020. W wyniku podjętej uchwały Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gnieźnie miał ulec likwidacji z końcem kwietnia 2014 roku. W odpowiedzi na liczne apele w sprawie pozostawienia punktu w Gnieźnie Marszałek Województwa Wielkopolskiego skierował pismo do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Odpowiedź dla powiatu gnieźnieńskiego okazała się pozytywna, i tym samym gnieźnieński punkt będzie istniał nadal.

2014-04-22
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21421529

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno