Gasili pożary w Niemczech

Gaszenie pożarów wewnętrznych, wykorzystywanie wentylacji nadciśnieniowej, gaszenie pożarów samochodów z wykorzystaniem systemu „one seven” oraz ...

ratowania i ewakuacji strażaków przez tzw. grupę szybkiego reagowania – tym wszystkim obszarom poświęcone było wspólne szkolenie gnieźnieńskich strażaków z zaprzyjaźnioną jednostką straży pożarnej Powiecie Teltow – Fläming.

Wspólne ćwiczenia odbyły się w dniach 24 - 27 kwietnia br., w Powiatowym Ośrodku Szkolenia w miejscowości Luckenwalde w Niemczech. W wymianie międzynarodowej uczestniczyło 11 gnieźnieńskich strażaków.

Strażacy mieli także możliwość zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki OSP w miejscowości Ludwigsfelde oraz zakładowej straży pożarnej w fabryce Mercedesa. Odbyły się również mini zawody w sporcie pożarniczym – „wspinanie po drabinie hakowej na 3 piętro”, w których lepsi okazali się jednak gospodarze.

W opinii uczestników wymiany wyjazd był niezwykle owocny, strażacy zapoznali się z obiektami do ćwiczeń, które znajdują się w Ośrodku Szkolenia, a przede wszystkim wymienili doświadczenia ze swoimi niemieckimi kolegami z akcji ratowniczych i szkoleń. Z delegacją gnieźnieńskich strażaków spotkała się także pani Kornelia Wehlan Starosta Powiatu Teltow-Fläming, która przyjechała do ośrodka, aby z bliska przyjrzeć się wspólnym ćwiczeniom pożarniczym.