Leśne Ekoludki

"Las- mistrz recyklingu" pod takim hasłem odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody "Ekoludek"

mieszczący się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie.Patronat nad konkursem objęło Nadleśnictwo w ramach obchodów 90-lecia Lasów Państwowych.

Do tegorocznej edycji przystąpiły placówki specjalne z Powiatu Gnieźnieńskiego: SOSW nr 1, SOSW nr 2, SOSW z Kłecka, WTZ z Kłecka , WTZ z Gniezna i goście: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Słupcy oraz Zespół Szkół Specjalnych z Wrześni. W tym roku na konkurs wpłynęły 54 prace.

Gratulacje i nagrody dla uczestników wręczali: Tadeusz Tomaszewski - Poseł na Sejm RP, Łukasz Kaszyński - Dyrektor Biura Poselskiego Pawła Arndta, Magdalena Musiałowicz - Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Michał Michalak - Nadleśniczy Nadleśnictwa Gniezno oraz Katarzyna Sobkowiak - Wicedyrektor SOSW nr 1 w Gnieźnie. Program spotkania wzbogaciły prezentacje sceniczne wykonane przez SOSW nr 1, SOSW nr 2 w Gnieźnie i SOSW ze Słupcy, ukazujące potrzebę dbałości o środowisko leśne.

Konkurs dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu