„Żegnaj Judaszu” w eSTeDe

W Centrum Kultury eSTeDe zaprezentowano wyjątkowy spektakl „Żegnaj Judaszu” Ireneusza Iredyńskiego, w reżyserii Andrzeja Szczytki. Na scenie wystąpili aktorzy Ukraińskiego Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Tarasa Szewczenki w Charkowie.

Goście z Ukrainy odwiedzili Gniezno w ramach „Ukraińskiej Wiosny” - festiwalu organizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno–Kulturalne „Polska – Ukraina”, działające przy Konsulacie Honorowym Ukrainy w Poznaniu, z którym na co dzień współpracuje Powiat Gnieźnieński. Festiwal odbywa się w całej Wielkopolsce,aGniezno po raz 3 włączyło się w jego organizację.

Uniwersalna treść spektaklu mówiąca o ludzkich dylematach i sztuce życiowych wyborów, była wspaniałą ucztą kulturalną, ale i przyczynkiem do refleksji na temat kondycji współczesnego świata.

Dziękując aktorom za wspaniały występ Alina Kujawska-Matanda Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, zwróciła uwagę na ponadczasowość zaprezentowanego spektaklu. Dodała również, że niewielka sala eSTeDe była tego dnia widownią wielkiego Teatru.