Z lasem i przez las

8 drużyn wzięło udział w IV. Pieszym Rajdzie Integracyjnym, którego tematyką był las i jego ochrona. Jego organizatorami byli Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gnieźnie oraz Koło PTTK w Gnieźnie.

Rajd odbył się w sobotę, 14 czerwca 2014 r. Uczestnicy mieli do wykonania kilka zadań na 10-cio kilometrowej trasie oraz na mecie rajdu. Były to: test wiedzy o lesie, wykonanie drzewa wg wylosowanego gatunku oraz strój rusałki leśnej. Każda drużyna otrzymała nagrodę za udział w rajdzie. Mimo burzowego prysznica, który zmoczył uczestników tuż przed metą, wszyscy dotarli zadowoleni.

Rozwój edukacji ekologicznej, kształtowanie świadomości ekologicznej ogółu społeczeństwa, a przede wszystkim dzieci i młodzieży jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Powiat Gnieźnieński chętnie wspiera i koordynuje tego typu akcje, które oprócz wiedzy z zakresu gospodarki leśnej, dostarczają dużo uśmiechu. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie było fundatorem nagród dla uczestników. Doceniona została wiedza i wytrwałość rajdowiczów. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na kolejną V edycję w roku 2015, która z pewnością ponownie wzmocni zainteresowania przyrodnicze mieszkańców powiatu.